Facebook Google+ Twitter

Łódź. Bilans harcerskiej Akcji Znicz 2011

Harcerki i harcerze łódzkiego Szczepu ZHR "Zacisze", tradycyjnie już przeprowadzili coroczną "Akcję Znicz", z której dochód przeznaczony będzie na doposażenie sprzętu obozowego oraz śródroczną pracę drużyn.

Harcerki i harcerze w tym roku zorganizowali dwa stoiska na cmentarzu przy Ogrodowej oraz na Dołach. Kwestowali 3 dni - od niedzieli (30 października) do Wszystkich Świętych. Harcerki z "Zacisza" kwestowały też jeden dzień pod cmentarzem na Zarzewiu. Zbiórka trwała od godz. 6.00 do godz. 20.00 każdego dnia.

Pytani czy z chęcią uczestniczą w tego typu akcjach, odpowiadają: - "W harcerskiej akcji znicz uczestniczę co roku. Jest bardzo fajnie, bo spotykamy wielu życzliwych ludzi. Oczywiście jest to przede wszystkim akcja mająca na celu zarobienie pieniędzy dla drużyn, co wydaje mi się jest bardzo dobrą nauką dla naszych zastępów".

Akcja zakończyła się dużym sukcesem - harcerze sprzedali wszystkie znicze. Zapewniają, że zysk zagospodarowany przez drużyny będzie wydatkowany oszczędnie i właściwie. W końcu dużo musieli się napracować, aby pozyskać te pieniądze. Harcerze dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję i wyrażają nadzieję ponownego spotkania za rok. Czuwaj!Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.