Facebook Google+ Twitter

Łódź: Budżetowy plan B

Radni PO zapowiadają, że będą namawiać pozostałe kluby - Lewicę i PiS do współpracy i kompromisowego przyjęcia projektu budżetu miasta na 2009 r., jeśli prezydent Łodzi nie rozpocznie z nimi rozmów na temat kształtu budżetu.

T. Kacprzak, J. Mędrzak, M. Walasek / Fot. Ewelina Koper- Potrafimy działać ponad podziałami, tak jak chociażby w sprawie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ul. Łucji. To będzie taki nasz plan B - mówi Mateusz Walasek, przewodniczący klubu radnych PO.

Jak informuje Jan Mędrzak, rajca i szef łódzkiej PO, od sesji budżetowej 14 stycznia, kiedy to prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki wycofał projekt budżetu z obrad rady, radni i włodarz miasta nie zasiedli do negocjacji w sprawie projektu budżetu.

- Umówiliśmy się na jedno spotkanie, ale zostało odwołane - mówi Mędrzak.

Natomiast przewodniczący rady miejskiej Tomasz Kacprzak zwraca uwagę, iż pojawia się wiele informacji, jakoby to przez brak uchwały budżetowej i z winy rady miasto nie mogło sprawnie funkcjonować.

- Zarzuca się nam, że z naszej winy nie działała apteka komunalna czy uniemożliwiane jest przeprowadzanie przetargów, ale to nie prawda. Miasto funkcjonuje na podstawie prowizorium budżetowego. Co, ciekawe, nikt nie zwrócił wcześniej uwagi na fakt, że prezydent organizuje za milion złotych koncert karnawałowy, a zadanie to nie jest uwzględnione w projekcie budżetu - argumentuje Kacprzak.

Do tej pory do rady miejskiej nie wpłynęła też żadna prezydencka autopoprawka do projektu budżetu.

- Zmiany w projekcie są potrzebne. W obliczu kryzysu finansowego należy nie tylko ograniczyć już zapisane, a zbędne wydatki, ale też planowane inwestycje - uważają Walasek i Kacprzak.

Platforma proponuje również zapisanie w projekcie zmian, dzięki którym uruchomione zostaną cztery działania strategiczne wzmagające rozwój Łodzi:
- ochrona dziedzictwa narodowego: rewitalizacja Śródmieścia i tworzenie parków kulturowych
- bezpieczeństwo: wzmocnienie pozycji i pracy straży miejskiej i policji; bezpieczeństwo w ruchu drogowym (gł. sensownie i logicznie przeprowadzona budowa nowych ulic oraz inne inwestycje infrastrukturalne); plan przestrzenny (skrócenie procedury oraz opracowanie go dla całości miasta)
- wizerunek Łodzi: utworzenie biura festiwalowego
- zrównoważony rozwój miasta: budowa i modernizacja mieszkań komunalnych; rozwój i poprawa infrastruktury drogowej.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.