Facebook Google+ Twitter

Łódź: Były szef ABW usłyszał zarzuty ws. śmierci Barbary Blidy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-15 14:40

Były szef ABW generał Witold M. jest zaskoczony informacją, że łódzka prokuratura zamierza postawić mu zarzuty w związku ze śledztwem dotyczącym okoliczności zatrzymania i śmierci Barbary Blidy. Podkreślił, że nie kierował Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego w czasie, gdy zginęła była posłanka SLD.

Rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania poinformował, że prokuratura w Łodzi wydała już postanowienie o postawieniu zarzutów byłemu szefowi ABW. Jednocześnie powiedział, że Witold M. nie stawił się na przesłuchanie z nieznanych prokuraturze powodów. Nie wiadomo, czy wezwanie zostało mu doręczone.

Krzysztof Kopania nie mógł ujawnić, o jaki zarzut chodzi oraz z którym z wątków śledztwa się łączy. Witold M. nie był jak dotąd przesłuchiwany w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym śmierci Blidy.

Barbara Blida popełniła samobójstwo ponad rok temu, 25 kwietnia 2007 roku, podczas akcji ABW w jej domu.

Sejmowa komisja śledcza powołana do zbadania tej sprawy wyjaśnia, czy czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy ABW i prokuraturę były legalne i zgodne z obowiązującymi procedurami. Komisja ma też ocenić prawidłowość i legalność postępowania prokuratorskiego wobec Barbary Blidy. Dzisiaj zeznaej przed nią własnie były szef ABW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.