Facebook Google+ Twitter

Łódź chce się rozprawić z marzannami

Utop Marzannę - akcja zainicjowana przez grupę młodych ludzi zdobywa coraz to większą popularność. Pomysłodawcy nie chcą robić miastu czarnego PR, tylko pokazać, że w Łodzi żyją ludzie, którym naprawdę zależy na wizerunku tego miejsca.

 / Fot. utopmarzanne.comDenerwuje Cię ilość dziur na odcinku, który musisz przejechać codziennie w drodze do pracy? A może ogródki na Piotrkowskiej podobają Ci się na tyle, że chcesz je zatrzymać kosztem białych parasoli, które wprowadza manager ulicy? Grupa młodych łodzian znalazła na to sposób.

UtopMarzanne.com to strona, która wystartowała 10 marca. Symbolem akcji jest marzanna.
- Zimowa marzanna jest dla nas symbolem tego czego chcielibyśmy się pozbyć i to jak najszybciej - mówi jeden z pomysłodawców akcji. Każdy internauta może dodawać informacje o tym co go cieszy i denerwuje oraz głosować na opisane przypadki innych użytkowników. Dodatkowo osoby, które zgłosiły najpopularniejsze przykłady łódzkich marzann otrzymają podwójne zaproszenia na wiosenny koncert - niespodziankę.

Strona powstała nie tylko po to, aby pokazać, ile rzeczy w Łodzi trzeba poprawić. - To że jest szaro i brzydko wiedzą wszyscy którzy tu mieszkają. Wiadomo, że nie zmieni się miasta za jednym dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Potrzebne są do tego konkretne działania. Postaramy się znaleźć rozwiązanie dla zgłoszonych problemów i zapoznamy z nimi urzędników - dodają organizatorzy.

Największym poparciem wśród łodzian cieszy się temat związany z finansowaniem przez miasto Łódzkiego Klubu Sportowego. Mieszkańcy zdecydowanie aprobują również podjęcie działań związanych z brudnymi fasadami czy zapuszczonymi budynkami.

Akcję wspiera również Fan Page w serwisie Facebook. Wielkim zaskoczeniem dla samych inicjatorów była ilość fanów popierających pomysł. Po dwóch dniach działania przekroczyła ona dwieście osób.

Łodzianie w ten sposób pokazują, że warto spróbować utopić swoją marzannę wraz z nadejściem wiosny, niż trzymać ją przez następny rok. Działania pokazują że w naszym mieście są osoby którym w wyjątkowy sposób zależy na mieście i jego dobremu wizerunkowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.