Facebook Google+ Twitter

Łódź: "chcemy Camerimage!"

Poseł SdPL, prof. Zdzisława Janowska, w środę 10 marca br., w trakcie konferencji prasowej poparła akcję, której celem jest skłonienie Rady Miejskiej w Łodzi do rozpoczęcia budowy Camerimage Łódź Center.

 / Fot. Fot. Rafał TryścieńOd czasu łódzkiego referendum z 17 stycznia br., kiedy to odwołano z funkcji Prezydenta Miasta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego, na pierwszy plan wysunął się problem budowy w Łodzi Camerimage Łódź Center (CŁC).

Prof. Zdzisława Janowska, poseł na Sejm Socjaldemokracji Polskiej, wyraziła swój sprzeciw wobec działań radnych Rady Miejskiej w Łodzi, Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy, zdaniem poseł Janowskiej, robią wszystko by nie doszło do budowy w Łodzi Camerimage Łódź Center.

Jej zdaniem, działania PO i SLD to wynik "gry politycznej", a nie troski o rozwój Łodzi. Bardziej chodzi o odrzucenie projektu, który został przygotowany przez poprzednią "ekipę" rządzącą niż o interes publiczny. Jak podkreśla poseł Zdzisława Janowska, rozmowy wokół budowy Centrum powinny mieć charakter niezależny od upodobań politycznych, powinny się skupić na celu, jakim jest promocja i rozwój miasta.

Jak podaje poseł Janowska, informacje podawane przez PO i SLD, jakoby budowa Centrum przekraczała możliwości finansowe miasta są nieprawdziwe. Rozpoczęcie budowy Camerimage Łódź Center wymaga przeznaczenia z budżetu miasta 40 mln złotych. 200 mln zł pochodzić będzie z funduszy Unii Europejskiej, natomiast ok. 160 mln pochodzić ma z kieszeni prywatnych inwestorów.

Budowa Camerimage Łódź Center, zdaniem poseł Janowskiej, zwiększa szanse uzyskania przez Łódź tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W przeciwnym razie, jeżeli nie dojdzie do budowy centrum w Łodzi, miasto zaprzepaści swoją szansę na otrzymanie tytułu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.