Facebook Google+ Twitter

Łódź: Chorzy bez opieki?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 11:30

Co najmniej kilkadziesiąt ciężko chorych pacjentów z dnia na dzień może zostać bez opieki medycznej alarmują dyrektorzy ZOZ -ów. Narodowy Fundusz Zdrowia wypowiedział im wieloletnie umowy na świadczenie domowej opieki pielęgniarskiej.

Rodziny obłożnie chorych pacjentów są zrozpaczone. Ich zdaniem może to dodatkowo pogorszyć ich stan zdrowia. NFZ tłumaczy się zmianą przepisów i tym, że musiał wypowiedzieć wszystkie tego typu umowy i ogłosić nowy konkurs ofert.

Dyrektor do spraw medycznych łódzkiego oddziału funduszu Katarzyna Wyrzykowska-Rabe, radzi rodzinom pacjentów, by juz od dziś szukali nowych świadczeniodawców,którzy wygrali w nowym konkursie. Będzie, to oznaczać że pacjenci pozostaną zostawieni sami sobie - dodała.
Decyzjami NFZ oburzeni są dyrektorzy, również wypowiedzialno wieloletnie umowy. Rodziny pacjentów zapowiadają interwencję u Rzecznika Praw Pacjentów.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Łódź NFZ umowy


Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.03.2010 15:14

Grzegorz nie chce ale musi wszak dla siebie działa skoro szczęśliwym być chce; czy można być szczęśliwą osobą wśród umierających i cierpiących pacjentów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Od dzisiaj 200 tys. pacjentów jest pozbawionych domowej opieki pielęgniarskiej" - usłyszałam przed chwilą w radiowej "Jedynce". Mają sobie ci pacjenci poszukać nowych świadczeniodawców, z którymi NFZ podobno podpisał umowy. Super!
Jeść można byle co - Panie Mirku, ale zadłużać się w nie płaceniu czynszu raczej nie. Z pewnością dobrze Pan wie - czym to grozi.
Panie Grzegorzu, to chwalebne, że chce się Pan podjąć tak trudnej misji. Życzę powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.03.2010 12:19

Trzeba wybrać do rządu osoby, które przestaną zadłużać kraj i oszczędzać na zdrowiu narodu. Autor tego tekstu proponuje byście wybrali go na prezydenta a on w zamian korzystając z obowiązujący przepisów zakończy zadłużanie państwa i zmienianie przepisów, umorzy wszystkim obywatelom i przedsiębiorstwom państwowym długi i wprowadzi przepisy, które opublikował w Internecie jako swój program wyborczy w Konstytucji Mieszkańców Planety Ziemia. Przepisy te przewidują między innymi, że z Skarbu Państwa pokrywane będą wszystkie wydatki na leczenie obywateli a zakwestionować te wydatki będzie mógł jedynie Sąd dopiero po ich uiszczeniu osobie leczącej lub placówce leczniczej na wniosek Policjanta lub innej osoby uprawnionej do wnoszenia takich spraw do Sądu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, wiem ale jak to wytłumaczyć ludziom, którzy jedzą jak za komuny (pasztetowa, kaszanka i inne rarytasy) żeby można było wykupić, chociaż 1/3 leków i czasami opłacić czynsz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mirku, a kto się tym przejmuje? Tak już u nas jest, że oszczędności szuka się wśród najsłabszych - niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to jest zgodne, z wymogami unijnymi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.