Facebook Google+ Twitter

Łódź. Co dalej z miejskim sylwestrem?

O noworocznej imprezie, która ma się odbyć na placu Wolności w Łodzi jest głośno z wielu powodów, m.in. z uwagi na brak informacji na temat przygotowań. Wczoraj ogłoszono, że prace ruszą w przyszłym tygodniu.

http://uml.lodz.pl/index.php?str=1732&id=17845 / Fot. Zdjęcie ze strony Urzędu Miasta ŁodziŁódzki sylwester, nad którym pracuje Urząd Miasta, będzie transmitowany w telewizyjnej "Dwójce" (stacja jest współorganizatorem imprezy). Tym samym łódzka noworoczna zabawa stała się ogólnopolskim wydarzeniem.

Przed organizatorami dużo pracy. Do 31 grudnia musi powstać m.in. trzydziestometrowa zadaszona scena. Na realizację czeka też pewien pomysł władz miasta, który budzi kontrowersje. Pomnik Tadeusza Kościuszki, który stoi a placu Wolności, ma być zasłonięty ponieważ nie pasuje do Dody i charakteru imprezy.

Wielka przebudowa placu Wolności ma odmienić to miejsce o 180 stopni. Ma, ale... prace jeszcze nie ruszyły. Co dalej z łódzkim sylwestrem?


W "Ekspresie Ilustrowanym" (wydanie z dnia 15 grudnia) czytamy, że ani TVP, ani łódzki magistrat nie posiadają żadnych informacji dotyczących prac. Sam również wykonałem telefon, aby sprawdzić informacje podane przez "EI". Nie dowiedziałem się zbyt wiele. Poinformowano mnie, że prace mają ruszyć w przyszłym tygodniu.

17 grudnia podano informację, że prace mają się rozpocząć w poniedziałek lub wtorek. Przedtem trzeba usunąć trakcję nad placem Wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.