Facebook Google+ Twitter

Łódź: Coraz więcej osób z podejrzeniem grypy A/H1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 14:52

Do łódzkiego szpitala imienia Biegańskiego trafiła kolejna grupa młodzieży. Z 24 osób podróżujących autokarem z Hiszpanii większość skarżyła się na objawy charakterystyczne dla grypy.

Jak informuje dyrektor gabinetu wojewody, Marcin Szmaja, młodzi ludzie są teraz pod opieką lekarzy, którzy po wstępnych badaniach zadecydują czy można u pacjentów podejrzewać zarażenie wirusem A/H1N1. Marcin Szmaja dodał, że na 22 osoby podróżujące autobusem, 20 uskarżało się na złe samopoczucie. Rodzice młodzieży zostali już o całej sprawie powiadomieni.


Marcin Szmaja dodaje, że o konsultacje lekarskie poprosili organizatorzy wypoczynku. Chorymi zajęli się lekarze specjaliści z oddziału chorób zakaźnych.W szpitalu przebywa w tej chwili dwadzieścia dziewięć osób, u których podejrzewa się zakażenie wirusem. Wyniki badań mają być znane jeszcze dziś. Stan wszystkich pacjentów jest dobry.

Dziś rano z placówki wypuszczono 5 osób, u których wykluczono obecność wirusa A/H1N1. Są to osoby z grupy przywiezionej do placówki w piątek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.