Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24825 miejsce

Łódź: Czas podwinąć rękawy i zmierzyć ciśnienie na rekord Guinnessa!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-06 13:02

Już 14 stycznia br. łodzianie podejmą próbę bicia rekordu Guinnessa. Organizatorzy przedsięwzięcia, łódzka firma Novamed i szpital im. Barlickiego w Łodzi, chcą zbadać ciśnienie pięciu tysiącom osób.

– Łodzianie żyją najkrócej w Polsce – mówi prof. Piotr Kuna ze szpitala im. Barlickiego w Łodzi. – Zabijają nas choroby układu krążenia, w tym nadciśnienie, które wywołuje udary mózgu, zawały serca, niewydolność krążenia i wiele innych chorób. Dzięki akcji chcemy zwiększyć wiedzę na temat dostępnej skutecznej walki z chorobami układu krążenia.

Chcemy zmierzyć ciśnienie 5 tys. osób - tłumaczy Bolesław Samodulski z Novamedu / Fot. Łukasz PiernikowskiBadania ciśnienia w ramach bicia rekordu rozpoczną się w południe w rotundzie Manufaktury. Pomiary odbywać się będą jednorazowo w dwudziestu pięciu, specjalnie przygotowanych punktach. Osoby u których zostanie wykryte nadciśnienie będą mogły od razu zapoznać się z opinią lekarza. W przypadkach, gdy wartość ciśnienia będzie drastycznie wysoka chorymi zajmie się pogotowie, które czuwać będzie przed wejściem do budynku galerii handlowej Manufaktury.

- Bicie rekordu to drugoplanowa sprawa, najważniejsze jest dobro osób, które przyjdą do nas by mierzyć ciśnienie – podkreśla Bolesław Samodulski, dyrektor zarządzający Novamedu.

Jak zapowiadają organizatorzy, każdy uczestnik akcji otrzyma specjalny pamiątkowy dyplom oraz termometr elektroniczny. Co pół godziny będzie można również wygrać nowoczesny ciśnieniomierz.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.