Facebook Google+ Twitter

Łódź Czterech Kultur po pięciu dniach wpłynęła do portu

W dawnej elektrowni Karola Wilhelma Scheiblera przy ulicy Tymienieckiego, zakończyła się w sobotę pierwsza edycja festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Andrzej Olejniczak i kwartet smyczkowy Apertus Quartet we wnętrzach zabytkowej elektrowni Karola Wilhelma Scheiblera. / Fot. Daniel SiwakAndrzej Olejniczak i kwartet smyczkowy Apertus Quartet w składzie Joanna Łuczak (skrzypce), Marta Kalińska (skrzypce), Joanna Krysińska-Gwarda (altówka) oraz Maria Katarzyna Filipiak (wiolonczela), zagrali na zakończenie festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Wnętrza zabytkowej elektrowni Karola Wilhelma Scheiblera przy ulicy Tymienieckiego wypełniły się połączeniem muzyki klasycznej oraz jazzu. Miejsce to zostało wybrane nie bez przyczyny. Wnętrze secesyjnego obiektu łódzkiego przemysłowca daje niesamowite efekty akustyczne. Poza tym dodatkowy klimat wprowadzały podświetlane elementy wnętrza jak suwnica, witraże czy sufit z kasetonami.

Koncert był za razem premierą płyty "Different Choice" - wspólnego projektu muzyka jazzowego oraz pań, których muzykę możemy usłyszeć na co dzień w Filharmonii Łódzkiej im. Rubinsteina. Płytę będzie można nabyć już na przełomie września i października tego roku.

Łódź Czterech Kultur wpłynęła do portu


Po występie muzyków nastąpiło oficjalne zakończenie wielokulturowego festiwalu. Na scenie Elektrownia Karola Scheiblera. Od lewej: Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, dyrektor Miasta Dialogu Bogdan Tosza oraz Wiceprezydent Łodzi Wiesława Zewald. / Fot. Daniel Siwakpojawił się Dyrektor Miasta Dialogu Bogdan Tosza, który podziękował między innymi swoim współpracownikom za wytężona pracę.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować publiczności i gościom. Naszemu gościowi specjalnemu Kseni Starosielskiej. Chciałbym podziękować mediom, które roztoczyły patronat nad imprezą, ale także tym, które tak pięknie mówiły o festiwalu. Ten festiwal był dla mnie emocjonalnym przeżyciem - mówił Tosza.

Chwilę później Wiceprezydent Łodzi Wiesława Zewald złożyła podziękowania dyrektorowi Toszy oraz wyraziła nadzieję na dalszą dobrą współpracę, zapewne przy organizacji kolejnej edycji festiwalu.

- Chciałabym podziękować tym, którzy tworzyli wcześniej Festiwal Dialogu czterech Kultur. Są z nami jego twórcy bez, których pomocy i wsparcia zorganizowanie nowego festiwalu by się nie udało. Mamy świadomość, ze mieliśmy potknięcia, nie wszystko się udało, ale mamy nadzieję, że daliśmy Państwu możliwość tego co w tej wielokulturowości jest ważne.

Już wkrótce w serwisie Wiadomości24.pl będziecie mogli przeczytać szczegółowe podsumowanie festiwalu Łódź Czterech Kultur 2010.

Festiwal Łódź Czterech Kultur na W24.pl:
- Festiwal Łódź Czterech Kultur. Zapowiedź sobotnich wydarzeń
- ŁCzK. Starosielska: Dawniej na Piotrkowskiej ujęły mnie tramwaje
- ŁCzK. W Teatrze Wielkim wystąpił Sanktpetersburski Teatr Baletu
- Festiwal Łódź Czterech Kultur. Zapowiedź piątkowych wydarzeń
- ŁCzK. U Poznańskiego zagrał ''Kwartet Śląski". Publiczność nie dopisała
- Festiwal Łódź Czterech Kultur. Zapowiedź czwartkowych wydarzeń
- Festiwal Łódź Czterech Kultur. Zapowiedź środowych wydarzeń
- Łódź Czterech Kultur wypłynęła w miasto
- Festiwal Łódź Czterech Kultur. Zapowiedź wtorkowych wydarzeń
- We wtorek rusza festiwal Łódź Czterech Kultur
- O idei Festiwalu Łódź Czterech Kultur rozmowa z Bogdanem Toszą

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.