Facebook Google+ Twitter

Łódź: Czy policjanci zaprotestują?

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-03-09 08:17

Dzisiaj w Łodzi może zabraknąć policjantów. Z informacji, które uzyskaliśmy od funkcjonariuszy z sekcji zabezpieczenia miasta Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wynika, że około 90 z nich będzie dziś na zwolnieniach lekarskich lub pójdzie oddać honorowo krew. Ma to być protest przeciwko niskim zarobkom i złym warunkom pracy w policji.

fot. Express IlustrowanyAby zapobiec sytuacji, że do patrolowania miasta nie wyjedzie tyle radiowozów ile trzeba, do służby mają być kierowani m.in. funkcjonariusze z komisariatów, posiadający uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. W gotowości utrzymywany jest także liczący około 300 policjantów oddział prewencji komendy wojewódzkiej.

Policyjny protest, którym kieruje nieformalny Komitet Obrony Policjantów, przyniósł już rezultaty. We wtorek komendant główny policji i przewodniczący Zarządu Głównego NSZZP podpisali porozumienie kończące spór zbiorowy wszczęty przez związek w sprawie podwyżek pensji funkcjonariuszy. Związkowcy są więc przekonani, że dziś większość funkcjonariuszy przyjdzie jednak na służbę. Tymczasem na forach internetowych, za pośrednictwem których protestujący się komunikują, wrze.

– No i się zaczęło. Podobno w niektórych jednostkach już został ogłoszony stan podwyższonej gotowości i wprowadzono dwunastogodzinne służby - informuje na Forum Policyjnym "Glino pomóż sobie sam...", funkcjonariusz posługujący się pseudonimem Swat.

Inny policjant, posługujący się kryptonimem marglin70, napisał: – Panowie, zaczyna sie straszenie. 01 KWP Łódź ma sprawdzać poprzez swoich zauszników, kto 9 marca nie przyjdzie do pracy.

W tym tygodniu łódzcy policjanci wypisali tylko osiemdziesiąt kilka mandatów karnych. To ponad cztery razy mniej niż przed ogłoszeniem protestu. Dziś "mandatowy" protest ma osiągnąć apogeum.

(em) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.