Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8775 miejsce

Łódź. Do Pabianic i Ksawerowa linią 41, na bilecie czasowym

To już pewne. Od najbliższej niedzieli pabianiccy i ksawerowscy pasażerowie będą mogli podróżować według taryfy czasowej, która obowiązuje na terenie Łodzi.

Po lewej: komunikacyjna przyszłość od najbliższej niedzieli czyli powrót linii 41. Po prawej: od niedzieli komunikacyjna przeszłość czyli linia P. / Fot. Daniel Siwak Mieszkańcy Pabianic i Ksawerowa, którzy przemieszczali się między miastami aglomeracji łódzkiej mogą odetchnąć z ulgą. Zakończył się spór dotyczący dalszego funkcjonowania tramwaju. Na pętli Chocianowice-IKEA podpisano porozumienia dotyczące jednolitej taryfy za przejazd tramwajem na trasie Pabianice - Łódź.

Dokument w... wagonie linii 41 został podpisany przez wójta Ksawerowa Marię Kopczewską, prezydenta Pabianic Zbigniewa Dychto oraz wiceprezydenta Łodzi Łukasza Magina. - Nawiązujemy do starej dobrej tradycji, jeszcze powojennej. Będziemy mieli wspólne bilety i te jednorazowe i te okresowe - powiedział chwile po podpisaniu dokumentu wiceprezydent Łodzi Łukasz Magin.

Częstotliwość kursowania nowej-starej linii 41 ustalono w zależności od dnia tygodnia. W dni Wiceprezydent Łodzi Łukasz Magin podpisuje dokument wprowadzający taryfę łódzką na linie tramwajową do Pabianic. / Fot. Daniel Siwak robocze, w komunikacyjnym szczycie, tramwaje kursować będą trzy razy na godzinę. Poza szczytem dwa razy na godzinę. W sobotę do 17-tej tramwaje kursować będą dwa razy na godzinę a po 17-tej raz. Raz na godzinę wagony kursować będą także w niedzielę. Za to do ponad 25 minut zwiększy czas oczekiwania na poszczególnych krańcówkach. W przeciwieństwie do linii P, od niedzieli kursować będą pojedyncze wagony.

- Jeżeli zajdzie taka potrzeba będziemy tutaj z prezydentem Pabianic i miastem (Łódź - przyp. autora) rozmawiać żeby zwiększyć częstotliwość i tabor - uspokajała wójt Ksawerowa Maria Kopczewska. Wtórował jej włodarz Pabianic, który uważa, że w przyszłości zamiast dołączania drugiego wagonu należy dodać kolejną "solówkę" i w ten sposób zwiększy się częstotliwość kursowania linii 41.

Rozkład tej linii ma zostać zsynchronizowany z rozkładem linii 11 przy Porcie Łódź, aby bez długiego oczekiwania można było od razu przesiąść się w kierunku centrum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Danielu, takimi materiałami z poczynań MPK w Łodzi podnosi Pan wartość informacyjną tego serwisu. Gratuluję nie tylko tego materiału, ale również innych opisujących transport w aglomeracji łódzkiej. Ocena: 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.