Facebook Google+ Twitter

Łódź: Dobiega końca kolejna edycja targów turystycznych

Na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich już po raz szesnasty odbywają się targi Regiony Turystyczne "Na styku kultur". Spóźnialscy mogą odwiedzać Halę Expo jeszcze dziś, do godziny 16.

Tak jak w poprzednim roku nad głowami odwiedzających królowały stoiska województwa śląskiego oraz Łodzi. / Fot. Daniel SiwakTargi Regiony Turystyczne "Na styku kultur" odbywające się w mieście czterech kultur - Łodzi są jedną z kilku krajowych imprez, mających na celu promocję szeroko pojętej turystyki. Swoje oferty turystyczne prezentowało podczas imprezy 160 wystawców z Polski, Czech, Egiptu, Gruzji, Izraela, Litwy, Palestyny, Portugalii, Rosji, Tunezji, Słowenii, Sri Lanki, Ukrainy, Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

Mimo wielu wystawców z różnych zakątków Polski, zwiedzający nie mogli się dowiedzieć się o ofercie turystycznej takich regionów jak Dolny Śląsk, Śląsk Opolski czy Pomorze Zachodnie. Przedstawiciele tych województw nie zgłosili chęci udziału w tegorocznych targach.

Obok wystawców proponujących wypoczynek poza granicami województwa łódzkiego są Ci, Centralny Łuk Turystyczny daje szeroką możliwość poznania wielu ciekawych miejscowości oraz lokalnych tradycji. / Fot. Daniel Siwakktórzy oferują wypoczynek na wyciągnięcie ręki. Jedną z propozycji jest odwiedzenie Centralnego Łuku Turystycznego. Jest to wspólna oferta m,in. Uniejowa, miejscowości Dąbie, Świnic Warckich, Kłodawy, Grabowa, Łęczycy, góry św. Małgorzaty i Piątku.

- Tak naprawdę jesteśmy w stanie przyciągnąć turystę na cały weekend i zaoferować mu Zwiedzających stoisko powiatu bełchatowskiego przyciągało między innymi kołem fortuny. Prócz gadżetów można było zdobyć ciekawe informacje o regionie. / Fot. Daniel Siwak szereg bardzo ciekawych atrakcji. Od term w Uniejowie, kopalnie soli w Kłodawie, spotkanie z Diabłem Borutą w Łęczycy po spotkanie z Faustyną Kowalską w Świnicach Warckich - zachęca Aleksandra Kamińska z Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Łęczyckiej.

Drugą propozycją w obrębie naszego województwa jest powiat bełchatowski z jego licznymi atrakcjami dla każdego. - Powiat bełchatowski oferuje atrakcje turystyczne pod kątem turystyki pieszej czy rowerowej. Dysponujemy też ciekawymi zabytkami, wśród których mamy dwór w Głupicach czy dwór w Słupi - mówi Kornel Bednarek ze Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.