Facebook Google+ Twitter

Łódź. Dobiegły końca Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD 2010

Ten, kto jeszcze nie odwiedził łódzkiej Hali Expo, w której zakończyły się targi zdrowej żywności, będzie miał okazję zrobić to dopiero za rok. Niedziela była ostatnim dniem trzydniowej NATURY FOOD 2010.

Województwo dolnośląskie jest jednym z wielu, które prezentowało swoją ofertę produktów naturalnych. / Fot. Daniel Siwak Podczas imprezy swoje produkty zaprezentowali producenci żywności tradycyjnej i ekologicznej, gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne, farmy zdrowia, hurtownie, sklepy z żywnością wysokiej jakości oraz winiarnie i browary.

Stoiska były pełne różnego rodzaju smakołyków produkowanych i przygotowywanych według naturalnych receptur. Przedstawiciele różnych firm z całej Polski prezentowali to, co produkują najlepszego w swoich okolicach. Pachnące wędliny i kiełbasy, aromatyczne sery, ekologiczne i smakowe piwa czy różnego rodzaju miody.

Spacerując pomiędzy stoiskami, trudno było przejść obok zapachów i tylu smakowitych produktów, jakie można było tam zobaczyć. Wystawcy kusili odwiedzających degustacjami, w większości płatnymi, ale po nich można było nabyć wiele smacznych i przede wszystkim naturalnych produktów. A było w czym wybierać, ponieważ swoją ofertę prezentowało ponad dwustu wystawców.

Łódzkie Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD to najważniejsza impreza branży produktów Do oglądania? Nie koniecznie... Większość produktów można było również degustować, a także kupić. / Fot. Daniel Siwak tradycyjnych i ekologicznych w Polsce. Ideą imprezy jest promocja żywności ekologicznej i naturalnej oraz popularyzacja produktów regionalnych i przysmaków przygotowywanych według tradycyjnych receptur.

Na targach można było wziąć także udział w Konkursie o Złoty Medal NATURA FOOD 2010, którego celem jest wyłonienie i promocja najlepszych produktów ekologicznych i tradycyjnych prezentowanych podczas Targów Naturalnej Żywności NATURA FOOD 2010. Produkty były oceniane w trzech kategoriach: ekologiczne certyfikowane, naturalne niecertyfikowane i tradycyjne.

W pierwszej kategorii - produkty ekologiczne certyfikowane główną nagrodę otrzymała Manufaktura Czekolady za czekoladę deserową z ziarnem prażonym z Ghany. Wyróżnienia otrzymało Gospodarstwo Rolne Piotr Woźnicki za ogórek kiszony kołobrzeski oraz firma Bio Food za napój biosmoothie brzoskwiniowo-bananowo-jabłkowy.

W drugiej kategorii - produkty ekologiczne niecertyfikowane główną nagrodę otrzymała firma Takie kreacje spożywcze nie były do kupienia, ale przyciągały uwagę odwiedzających. / Fot. Daniel SiwakFungopol za marynowanego borowika szlachetnego. Wyróżnienia otrzymała firma ZPS Stefan Skierwawski za nalewkę żurawinową.

Natomiast w trzeciej - kategorii produkty tradycyjne główną nagrodę otrzymali: Wędzarnia Warmińska za węgorza wędzonego w skórce oraz Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska za twarożek śmietankowy. Wyróżnienia otrzymali: Gospodarstwo Pasieczne "Bartnik Mazurski" za miód lipowy, FHU Mirosław Gworek za płoć na królewski stół oraz Gospodarstwo Rolne państwa Marcinkowskich za makaron radziwiłłowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.