Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28584 miejsce

Łódź. "Dobro i piękno" zagościło w mieście

"Dobro i piękno" to tytuł wystawy, którą zorganizowała grupa łódzkich artystów. Swoje prace umieścili w lokalu przy ulicy Tuwima 1, tuż przy Piotrkowskiej. 18 grudnia odbył się wernisaż wystawy.

Wyroby Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw w Łodzi, czyli pomidory siekane "Piękno" i dżem z aronii "Dobro". Stoją spokojnie na półce tuż obok dmuchanego świętego mikołaja. / Fot. Daniel SiwakWystawy "Dobro i piękno" młodzi artyści nie zorganizowali w tradycyjnej galerii. Na miejsce prezentacji swojej sztuki wybrali dość nietypowe miejsce z charakterystycznym klimatem. Bar "Anna" bo o nim mowa, nie oparł się zmianom ustrojowym i wygląda prawie, że identycznie jak dwadzieścia lat temu.

Artyści zmierzyli się z działaniem site specific, czyli dobrem tworzonych eksponatów w precyzyjnie określonym miejscu, gdzie mają zaistnieć. Działania site specific tworzone są miedzy innymi w odniesieniu do historii danego miejsca.

- Zainspirowało nas to miejsce, bar "Anna". Chodzi o atmosferę tego baru, o to jacy ludzie tutaj przychodzą, jaki jest wystrój wnętrza. Dlatego chciałyśmy z moją koleżanką zrobić tutaj wystawę - opowiada serwisowi Wiadomości24.pl kurator wystawy Justyna Jakóbowska. - Miałaby to być wystawa, która podkreśla charakter tego miejsca. Tutaj i tak często przychodzimy i spotykamy się - dodaje.

Plakat z hasłem "dobrym i pięknym alkoholu nie sprzedaje się" autorstwa Izabeli Koniarz wkomponował się w teraźniejsze tabliczki informacyjne. / Fot. Daniel SiwakCo możemy zobaczyć w środku? A to akurat zależy od tego, w jakim miejscu lokalu chcemy usiąść. Tuż przy barze znajdziemy portret bobra z hasłem "Zło bobrem zwyciężaj" natomiast za barem zobaczymy komunikat, że "dobrym i pięknym alkoholu nie sprzedaje się".

- Postanowiłam nawiązać swoją pracą do klimatu Łodzi i klimatu dekadencji, która panuje w tym mieście. Moja praca to hasło "dobrym i pięknym alkoholu nie sprzedaje się". Chodziło o to, by uzmysłowić ludziom, że aby być dobrym i pięknym należy wystrzegać się alkoholu i innych używek - mówi jego autorka Izabela Koniarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marceli Szpak
  • Marceli Szpak
  • 20.03.2012 12:37

http://dobroipiekno.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daniel, w Łodzi artystycznych pomysłów nie brakuje. Tak to opisałeś, że wejdę do tego baru obejrzeć wystawę. Tym bardziej, że codziennie mijam ten bar idąc do pracy. Z fasady to faktycznie relikt przeszłości, aż strach było wejść. Parę razy mnie kusiło, ale w ostatniej chwili rezygnowałam. To miejsce nie jest stylizowane, ono jest z tamtej epoki. Tak jak i pobliski bar mleczny przy ul. Andrzeja. Też się nie zestarzał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.