Facebook Google+ Twitter

Łódź: Druga odsłona Galerii Wideo

Od wczoraj możemy oglądać drugą odsłonę prac filmowych, pokazywanych w ramach projektu - Galeria Wideo. To już prawie drugi miesiąc funkcjonowania multimedialnej galerii na placu Wolności.

 / Fot. Biuro prasowe Festiwalu Dialogu Czterech KulturOficjalne otwarcie nowej przestrzeni sztuki, którego dokonali wspólnie Barbara Knychalska, prezes Zarządu Fundacji Dialogu Czterech Kultur oraz Józef Robakowski odbyło się 23 kwietnia. Od tego czasu "Film" Bartłomieja Osińskiego, "Bulwar nad Wartą" Zbigniewa Sejwa oraz "Serce moje" Marzeny Zawojskiej obejrzało kilkaset widzów.

Galera Wideo to trzy rzutniki multimedialne wraz z ekranami umieszczonymi na szybach, na których wyświetlane są poszczególne filmy. Ekrany numer 1 i 2 znajdują się od strony placu Wolności, natomiast ekran numer 3 wraz z wideo repertuarem znajdują się od strony ulicy Legionów.

- Cieszymy się, że przed witryną zatrzymują się przypadkowi przechodnie, w dużej mierze ci, którzy prawdopodobnie nigdy wcześniej nie mieli okazji zetknąć się ze sztuką wideo, a taki sposób jej prezentacji jest dla nich dużym zaskoczeniem - powiedziała serwisowi Wiadomości24.pl Monika Wąsik, rzecznik Festiwalu Dialogu Czterech Kultur 2009. - Jest to całkiem nowa inicjatywa. To pierwsza tego typu galeria "otwarta na ulicę" w Polsce, jednak nie sądziliśmy, że wzbudzi ona tyle emocji na przykład u osób starszych, które częstokroć zatrzymują się przed witryną na dłużej i oglądają wszystkie wyświetlane filmy - dodaje.

Nowa odsłona - nowe projekcje


- Łódzki plac Wolności niech od tej pory stanie się synonimem swobodnej interpretacji tego wszystkiego, co zaproponują artyści. Witrynowa Galeria Wideo ma ambicję nawiązania ścisłego kontaktu z często przypadkowym przechodniem - powiedział Józef Robakowski, kurator wystawy prezentowanej w ramach multimedialnej galerii.

W ramach drugiej odsłony wystawy możemy zobaczyć następujące filmy:
- "Biała ściana", reż. Igor Krenz, 2001/2002
- "Słoń", reż. Emilia Kuryłowicz, 2007
- "Film mówiony 3", reż. Wojciech Bąkowski, 2008

Każdy kto chce zobaczyć nowe filmy wybrane przez Józefa Robakowskiego, w ramach wystawy, może to zrobić przechodząc koło siedziby Festiwalu Dialogu Czterech Kultur na placu Wolności 5 w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.