Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27934 miejsce

Łódź. Dyscyplinarne zwolnienie za złe oznakowanie objazdów

Dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Maciej Winsche, na polecenie wiceprezydenta Dariusza Jońskiego, zwolnił kierownika zajmującego się zmianami organizacji ruchu.

Dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Maciej Winsche na polecenie Wiceprezydenta Dariusza Jońskiego zwolnił kierownika zajmującego się zmianami w organizacji ruchu. / Fot. Daniel SiwakDlaczego kierownik stracił pracę? - Z uwagi na liczne interwencje i również zastrzeżenia mieszkańców co do oznakowania między innymi remontu ulicy Konstantynowskiej. Sprawdzaliśmy to osobiście, sprawdziliśmy to dokładnie, i poleciłem, aby jeszcze dzisiaj pan dyrektor odwołał kierownika, który zajmował się między innymi zmianą organizacji ruchu drogowego - zakomunikował dziennikarzom podczas środowej konferencji Dariusz Joński. - Nie mogę dopuścić do tego, że jedna osoba nie chce lub nie potrafi do końca zapanować nad informacją, która powinna być na ulicach - dodał.

Jednym z powodów zwolnienia było zbyt późne poinformowanie kierowców o utrudnieniach. Dyrektor ZDiT będzie miał okazję się wykazać - przejmie tymczasowo obowiązki zwolnionego pracownika.

- Mieszkańcy są bez wyjścia. Dojeżdżają do pewnego punktu i dalej nie bardzo wiedzą co mają robić, a to powoduje utrudnienia i spiętrzenia ruchu. Stąd taka, a nie inna decyzja - mówił dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Maciej Winsche.

O sprawie pierwsza napisała jedna z lokalnych gazet. Chodziło o sytuację na remontowanej ulicy Ulica Konstantynowska tuż przy skrzyżowaniu z Krakowską i Krzemieniecką. W czasie remontu wymieniona zostanie cała nawierzchnia drogi, krawężniki i chodniki. / Fot. Daniel SiwakKonstantynowskiej. Kierowcy jadący na wprost ulicą Legionów lub skręcający z alei Włókniarzy, dopiero przy alei Unii dowiadywali się o zamkniętej ulicy, co wymuszało zmienię planów i skręt w prawo lub lewo. Przez to aleja Unii w obydwu kierunkach się korkowała.

Remont tego fragmentu drogi wojewódzkiej numer 710 (od alei Unii do granic miasta - przyp. autora) powinien zakończyć się w drugiej połowie października. W tym czasie wymieniona zostanie cała nawierzchnia drogi, wymienione zostaną też krawężniki i chodniki. Mimo utrudnień zapewnione zostaną dojazdy do ogrodu zoologicznego i Lunaparku oraz docelowe wjazdy gospodarcze.

Koncentracja jesiennych remontów dróg w Łodzi spowodowana jest koniecznością wykorzystania środków finansowych. Do wykorzystania na ten cel jest 5 mln złotych.

W tej chwili remontowane są trzy drogi wylotowe z miasta. Ulica Rzgowska, czyli fragment drogi krajowej numer 1 - wyjazd w kierunku Rzgowa i Piotrkowa Trybunalskiego, ulica Pabianicka, czyli fragment drogi krajowej numer 14 - wyjazd w kierunku Sieradza i Wrocławia oraz ulica Konstantynowska, czyli fragment drogi wojewódzkiej numer 710 - wyjazd w kierunku Konstantynowa Łódzkiego oraz Lutomierska.

Zobacz zdjęcia z ulicy Konstantynowskiej:

Skrzyżowanie Krakowskiej i Krzemienieckiej. Widok na ulicę Konstantynowską w stronę granic miasta. / Fot. Daniel SiwakJadąc ulicą Legionów należy skręcić w aleję Unii w lewo lub w prawo. Objazdy wytyczone są przez Retkinię lub Zdrowie. / Fot. Daniel Siwak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Inwestor
  • Inwestor
  • 30.09.2010 23:47

Proponuje to samo zrobić z autorem skrzyżowania Łopuszańska i Jerozolimskie w Warszawie oraz wielu innych placów budów w Warszawie.

Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy na http://goo.gl/WESU - oddaj swój głos i sprawdź kto prowadzi! Zdziwisz się wyniki odbiegają od oficjalnych sondaży, bo nie są opłacane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieprawdopodobne, że zwolniono kogoś na kierowniczym stanowisku! Tak trzymać.
Drżyjcie kierownicy - nieudacznicy - nadchodzi wasz koniec.
5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.