Facebook Google+ Twitter

Łódź: Dzieci debatowały o edukacji

Najmłodsi mieszkańcy Łodzi wcielili się dziś w role miejskich radnych.

 / Fot. Ewelina KoperPo siedzibie Rady i Urzędzie Miasta Łodzi oprowadziła ich łódzka posłanka PO Hanna Zdanowska. Dzieci obejrzały m.in. gabinety przewodniczącego Rady Miejskiej i Prezydenta Miasta oraz Małą i Dużą Salę Obrad Rady Miejskiej.

Po zwiedzaniu magistratu, mali łodzianie udali się na posiedzenie okazjonalnej Dziecięcej Komisji Edukacji, które poprowadziła radna i zarazem przewodnicząca „dorosłej” Komisji Edukacji RM Elżbieta Królikowska-Kińska. W porządku obrad dziecięcej komisji znalazła się m.in. informacja o szkołach podstawowych w Łodzi. Dzieci debatowały również na temat szkoły marzeń.

Hanna Zdanowska i Elżbieta Królikowska-Kińska / Fot. Ewelina KoperZdanowska zapowiada, że zamierza organizować kolejne tego typu spotkania: – Spróbujemy namówić marszałka województwa łódzkiego do włączenia się w nasz projekt i zorganizowanie dziecięcej komisji w sejmiku województwa. Zależy nam na pokazaniu dzieciom, jak funkcjonują samorządy i zachęcić je do aktywności obywatelskiej.

 / Fot. Ewelina KoperInicjatywę popiera również Jakub Wirski, przewodniczący łódzkiej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. – To ciekawe rozwiązanie, nie tylko pod względem edukacyjnym. Dzieciom udziela się głosu w sprawach ich dotyczących – mówi Wirski.

Na pomysł organizacji komisji wpadło Koło Aktywności Obywatelskiej łódzkiej PO oraz grupa „Neo”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za pkt

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.