Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12738 miejsce

Łódź. Dziecięcy oddział zamienił się w bajkową łąkę

W czwartkowe popołudnie, w szpitalu im. Radlińskiego bajkowe postacie malowali m.in. Łukasz Płoszajski i Michał Koterski, aktorzy serialu "Pierwsza miłość". To już dziesiąty, tak pomalowany oddział w Polsce.

Maria Konarowska oraz Łukasz Płoszajski, aktorzy serialu "Pierwsza miłość" malują wnętrza oddziału ortopedii dziecięcej szpitala im. Radlińskiego. / Fot. Daniel SiwakDębica, Gdańsk, Poznań, Warszawa, Sosnowiec, Rzeszów, Kraków, Wrocław a teraz również i Łódź. W czwartek 10 lutego w szpitalu im. Radlińskiego w Łodzi odbył się finał kolejnej edycji akcji "Dziecięcy świat w kolorach". Szare wnętrza mieniły się nie do poznania.

Na ścianach dziecięcego oddziału ortopedycznego pojawiły się wiewiórki, żabki, krasnale, smoki i inne czarodziejskie postaci z bajek. Po raz drugi (pierwszy raz malowali oddział we Wrocławiu - przyp. autora) w akcji brali też udział aktorzy serialu "Pierwsza miłość". Wraz z pacjentami, w łódzkim szpitalu malowali Maria Konarowska, Łukasz Płoszajski i Michał Koterski.

- Bardzo ważne jest, aby dziecku umożliwić taki pobyt, żeby nie myślało o swoim leczeniu. Oprócz tego, że są kolorowe ściany, są też postacie z bajek, które w sposób naturalny przenoszą pacjentów w inny świat - tłumaczył serwisowi Wiadomości24.pl Eugeniusz Furman, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządów Ruchu w Łodzi.

Zanim aktorzy jeszcze zabrali się do malowania, oblegani byli przez małych pacjentów. Były autografy oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia. - Wystarczył jeden telefon. Jestem tutaj na miejscu, biorę pędzel do ręki i działam. Malujemy tutaj motylki, malujemy grzybki. Mój motylek jest akurat różowy i ma żółtą głową - mówił podczas akcji Łukasz Płoszajski. - Na sale nas nie wpuszczono, a są duże i przestronne więc może następnym razem pomalujemy także sale. Chciałbym, żeby wszystkie szpitale tak wyglądały - dodaje aktor.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.02.2011 06:53

Więcej takich pomysłów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetna inicjatywa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.