Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9912 miejsce

Łódź: Dzień otwarty w Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 67

  • Max News
  • Data dodania: 2009-01-22 08:59

W Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Łodzi, w skład którego wchodzi Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 przy ul. Maratońskiej 47b, rodzice i dzieci z naszego miasta mogli poznać ofertę zajęć szkolnych adresowanych do osób chcących uczyć się w szkole, która integruje osoby niepełnosprawne ze zdrowymi.

Wywiadu udzielił Konrad Grzegorczyk Wicedyrektor ZSI nr 1 w Łodzi. / Fot. Magdalena ReczulskaSzkoła prezentowała nowoczesny sprzęt sfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny, dydaktyczny i specjalistyczny sprzęt komputerowy: pracownie komputerowe, zestawy multimedialne, sprzęt i sale do rehabilitacji. Goście mogli poznać umiejętności nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi oraz zdrowymi. Placówkę odwiedziło w tym dniu około pięćset osób.

Fundamentalną zasadą funkcjonowania szkoły integracyjnej jest przekonanie, że wszystkie dzieci w miarę możliwości powinny uczyć się razem! Szkoła funkcjonuje po to, aby kształtować wrażliwość uczniów na potrzeby innych ludzi i poczucie świadomości istnienia obok drugiego człowieka, poprzez naukę dzieci zdrowych wraz z niepełnosprawnymi.

 / Fot. Magdalena Reczulska / Fot. Magdalena ReczulskaCelem dni otwartych było przedstawienie rodzicom dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, możliwości rozwoju i kształcenia ich pociech równolegle z ich rówieśnikami, którzy będąc dziećmi zdrowymi chcą również z nimi odkrywać i rozwijać talenty i pasje, uczyć się dawać i brać od siebie to co najlepsze. Szkoła integracyjna przygotowuje uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie, rozwija w uczniach poczucie patriotyzmu lokalnego i narodowego.

Szkoła stwarza takie warunki i atmosferę nauki, aby zarówno dzieci zdrowe, niepełnosprawne jak i wybitnie zdolne znalazły tu dla siebie miejsce. Posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, nauczyciele są przygotowani do prowadzenia zajęć z kilku przedmiotów i realizacji ścieżek międzyprzedmiotowych. Zajęcia prowadzone są metodami aktywizującymi ucznia. Nauczyciele pracują w zespołach przedmiotowych i  / Fot. Magdalena Reczulskamiędzyprzedmiotowych. Nauczyciele opracowują autorskie wersje programów. Rada pedagogiczna wspólnie z dyrekcją pracuje nad rozwojem organizacyjnym szkoły tj. stałymi przekształceniami, koncepcjami programowymi, organizacją zajęć. Placówka jest silnie powiązana ze środowiskiem lokalnym. Respektuje standardy krajowe i potrzeby środowiska

 / Fot. Magdalena ReczulskaAbsolwenci szkoły są tolerancyjni, rozumieją, że różnice między ludźmi są czymś normalnym i pożądanym. Znają swoje dobre strony i umieją je rozwijać. Potrafią pracować w grupie. Radzić sobie w prostych sytuacjach życiowych. Potrafią funkcjonować w społeczeństwie informacyjnym.
Szkoła integracyjna jest szkołą dla każdego!

 / Fot. Magdalena ReczulskaPo szkole oprowadził i opowiedział uczniom Pracowni Dziennikarskiej z Zawiszy Czarnego 39 Konrad Grzegorczyk Wicedyrektor ZSI nr 1 w Łodzi.

Szkoła zaprasza w swoje mury:
Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Łodzi
Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67
tel.: 0-prefix-42 2584883

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.