Facebook Google+ Twitter

Łódź: Dziś wyrok ws. trzech nastoletnich morderców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 09:33

Przed południem Sąd Okręgowy w Łodzi ma wydać wyrok w sprawie trzech nastolatków, którzy zabili dwie osoby. Rozprawa rozpocznie się o 10.

Prokurator, odczytując akt oskarżenia, zwracał uwagę na szczególne okrucieństwo, z jakim działali młodzi ludzie. Do pierwszej zbrodni doszło pod koniec października 2008 roku. Oskarżeni poderżnęli gardło 32 - letniemu sąsiadowi jednego z nich, by - jak mówili - "ulżyć mu w niedoli". 16 - letniego kolegę zabili przez uduszenie niespełna dwa miesiące później.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Łodzi będą zeznawać ostatni świadkowie. Z powodu ich nieobecności sąd nie wydał wyroku przed świętami - nie zgodzili się na to obrońcy i jeden z oskarżonych. Dzisiaj świadkowie zostaną doprowadzeni na salę rozpraw przez policję. Rodziny ofiar nie wyobrażają sobie, by w tej sprawie zapadł inny wyrok niż dożywocie, choć - ich zdaniem - w tej sprawie sprawiedliwa byłaby tylko kara, której polskie prawo nie przewiduje. Oskarżeni nie okazują skruchy. Odmawiają zeznań i cały czas uśmiechają się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.