Facebook Google+ Twitter

Łódź Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku?

Od początku tego roku Łódź walczy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Jest ona jednym z siedmiu polskich miast, które mają szansę otrzymać to wyróżnienie w 2016 roku.

Znaczek promujący kampanię Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016 / Fot. Urząd Miasta ŁodziNa pewno wielu z was słyszało o inicjatywie Europejskich Stolic Kultury. Stowarzyszenie Miast Kandydujących do Tytułu Europejskiej Stolicy Kultury zostało zawiązane w tym roku w Hiszpanii. Ma ono na celu rozszerzenie współpracy kulturalnej między miastami, państwowymi i prywatnymi przedstawicielami kulturalnymi, którzy uczestniczyli lub przedstawili ich kandydatury do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury oraz stworzenie forum opinii dotyczącego tego ważnego wydarzenia kulturalnego. Oprócz miast polskich, do tytułu w 2016 roku walczy także trzynaście miast hiszpańskich i sześć miast szwedzkich.

Jak głosować?

Łódź to jedno z siedmiu miast, które Polska zgłosiła do udziału w konkursie. Na stronie możecie oddać swój głos na wybrane państwo i miasto. Ważne jest to, że z każdego komputera można oddać aż trzy głosy, o czym warto pamiętać. Do wyboru macie: Gdańsk, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawę. Jak do tej pory prym wiedzie Łódź, z ponad 2,6 milionem głosów, tuż za nią jest Szczecin z 2,3 miliona głosów internautów. Kolejne miasta polskie są daleko w tyle. Ale z minuty na minutę głosów przybywa. Każdy głos jest ważny!

Dlaczego Łódź

Jako rodowity łodzianin, zachęcam Was do głosowania na moje miasto. Wszelkie informacje o mieście i jego kandydaturze znajdziecie na stronie: www.lodz2016.com. Łódź to jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce. Dziewiętnastowieczna, potężna metropolia przemysłowa, dziś znów jest najszybciej rozwijającym się miastem w kraju. Czas rozkwitu wielkiego przemysłu to również okres ożywienia kulturalnego. I dlatego, między innymi, moje miasto stanowi miejsce doskonale przygotowane do uzyskania statusu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Łódź spełnia nie tylko wszystkie kryteria konieczne do otrzymania tego tytułu, ale posiada wiele dodatkowych zalet szczególnie istotnych w programie Europejska Stolica Kultury. Uzyskanie tego prestiżowego statusu niewątpliwie przyniesie jeszcze większe możliwości rozwoju, a w historii miasta ma szansę stać się jednym z przełomowych wydarzeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytanie tylko co nowego z tej okazji ma do pokazania Łódź, bo na razie wszystko już znamy - Festiwal Dialogu Czterech kultur itp itd. a trzeba pokazać coś nowego - o tych nowych pomysłach, które mogłyby zachwycić w 2016 na razie cicho.
Gdańsk byłby fajną kandydaturą, ale jako Trójmiasto, bo chyba najbardziej "kulturalna" jest Gdynia. Szczecin mnie nie przekonuje, Warszawa również. Łódź się dobrze promuje to fakt niezaprzeczalny

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Łódź bardzo się stara. Należy jej się. Teraz to już nie jest czerwone miasto zagonionych do krosien kobiet tylko bardzo prężny i ciekawy ośrodek kulturalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.12.2008 16:02

a Lublin był pierwszy niedawno :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.