Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34181 miejsce

Łódź: Ewakuacja szpitala im. Korczaka

Rozpoczęto przewożenie dzieci z łódzkiego ośrodka pediatrycznego im. J. Korczaka do innych szpitali. Taką decyzję podjął dyrektor szpitala, Wojciech Szrajber. Ewakuacją zostały objęte dwa oddziały: niemowlęcy i klinika pediatrii.

Dyrektor Szrajber, w tle radni miejscy i wojewódzcy podczas wspólnego posiedzenia ws. "Korczaka" / Fot. Ewelina KoperPrzeniesienie dzieci do innych szpitali zapowiadał już dziś rano na wspólnym posiedzeniu komisji zdrowia rady miejskiej i doraźnej komisji sejmiku województwa do spraw „Korczaka”, dyrektor szpitala Wojciech Szrajber. – Nie chcę mieć na sumieniu dzieci, jeśli na głowę spadnie im cegła – tłumaczył swoją decyzję dyrektor.

Tuż przed posiedzeniem komisji dyrektor otrzymał na swoje ręce aneks do ekspertyzy konstrukcyjno-budowlanej z 15 marca, wykonanej przez rzeczoznawcę budowlanego na temat stanu technicznego stropu w jednym z budynków szpitala. Podczas obrad wyszło na jaw, że w nie najlepszym stanie technicznym znajduje się również dach budynku.

Na podstawie ekspertyzy Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego polecił wczesnym popołudniem natychmiast ewakuować zagrożony katastrofą budynek. Niestety, nie jest to proste, gdyż oddziały pediatryczne w Łodzi są pełne. – Dzieci zostaną przewiezione do szpitala przy Spornej, Centrum Zdrowia Matki Polki oraz ewentualnie do szpitala w Zgierzu – zapewniał Marcin Nowicki, rzecznik marszałka województwa łódzkiego.

Walka o szpital przy al. Piłsudskiego trwa od ponad roku. Do zamknięcia ośrodka dążył samorząd województwa, ale jego planom licznie sprzeciwiają się łodzianie, część rodziców małych pacjentów, personelu medycznego szpitala i polityków.

Na wspólnym posiedzeniu obie komisje – rady miejskiej i sejmiku wojewódzkiego, jednogłośnie uchwaliły, że stanowisko dotyczące opracowania i przedstawienia przez prezydenta Łodzi i marszałka województwa łódzkiego dalszego harmonogramu prac, dotyczących losów „Korczaka”, zostanie podjęte po zapoznaniu się z materiałami udostępnionymi przez komisję doraźną sejmiku. Komisja ma zakończyć pracę 20 kwietnia. - „Korczak” jest dla nas bardzo istotny, nie zostawimy tak tej sprawy – zapewniał dziś Tadeusz Morawski, przewodniczący komisji zdrowia rady miejskiej.

Ten najstarszy w Łodzi szpital dziecięcy został ufundowany przez fabrykantów, a obecnie jest częścią szpitala im. Kopernika. Za funkcjonowanie ośrodka formalnie odpowiada samorząd województwa. Jednak za jego losy odpowiedzialna czuje się także łódzka rada miejska. Rada podjęła już kilka uchwał i apeli, w których m.in. namawiała do powstrzymania procesu likwidacji szpitala. Rajcy postanowili także, iż miasto powinno przeznaczyć 15 mln zł na odtworzenie 20 tzw. łóżek pediatrycznych, jednak do tej pory szpital tych pieniędzy nie otrzymał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.04.2009 23:39

Ciekawe ufundowali go fabrykanci czyli to ci niby pazerni kapitaliści a to idealne państwo solidarne (czytaj socjalistyczne) chce go zlikwidować przez braki w finansowaniu uniemożliwiające remonty.
Czy dalej nikt nie widzi absurdu sytuacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.