Facebook Google+ Twitter

Łódź: Explorers Festival rozpoczęty

Najbardziej znani alpiniści, himalaiści, polarnicy, żeglarze, badacze głębin ziemi, lotnicy są gośćmi Światowego Festiwalu Gór, który rozpoczął się w środę w Łodzi.

Festiwal prezentuje osiągnięcia ludzi, którzy w swoim życiu dokonali czegoś niezwykłego, wręcz niemożliwego w zakresie eksploracji ziemi, mórz i oceanów oraz powietrza.

Pierwszego dnia Festiwalu największą „atrakcją” było spotkanie z Piotrem Pustelnikiem i Piotrem Morawskim – alpinistami, którzy w tym roku weszli na trzy ośmiotysięczniki: Cho Oyu, Annapurne i Broad Peak. I to właśnie o tej wyprawie, zatytułowanej „Tryptyk himalajski” opowiadali himalaiści zgromadzonej publiczności.
Prezentacja uzupełniona była fotografiami z ekspedycji i bogatym, często humorystycznym, komentarzem obu panów. Na koniec opowieści Piotr Pustelnik powiedział, że mimo nieudanej kolejnej próby wejścia na szczyt Annapurny, dla niego ta wyprawa była bardzo udana. Niezwykłość ekspedycji polegała przede wszystkim na zgraniu i doskonałym dopasowaniu się członków ekipy. I dzięki temu ta ostatnia wyprawa Pustelnika zamknęła w doskonały sposób jego ekspedycje na ośmiotysięczniki świata. Ale, jak sam zapowiedział, nie oznacza to końca jego kariery jako alpinisty. W najbliższym czasie pragnie dokończyć program zdobycia Korony Ziemi (najwyższych szczytów kontynentów) i Koronki Ziemi (drugich szczytów co do wielkości).
Oprócz spotkania z himalaistami, wyświetlone zostały trzy filmy omawiające: problemy współczesnych Tatr, wyprawę przez Saharę i wyprawę na lotni ponad szczytem Acongaguy w Andach.

Kolejne informacje o Explorers Festival już wkrótce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.