Facebook Google+ Twitter

Łódź. FD4K: Agata Siwiak specjalnie dla Wiadomości24.pl

W ogromnym ferworze przygotowań do rozpoczęcia siódmej edycji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur udało mi oderwać od twórczej pracy Agatę Siwiak, dyrektor artystyczną imprezy. Posłuchaj co powiedziała o spektaklu ":PK:" oraz wystawie "Anabasis".

 / Fot. Biuro prasowe Festiwalu Dialogu Czterech KulturAgata Siwiak ukończyła Kulturoznawstwo oraz Zarządzanie Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2004-2007 związana była z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, w którym szefowała festiwalowi baz@rt oraz zajmowała się impresariatem i projektami międzynarodowymi.

Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania, dramaturgii i produkcji projektów artystycznych w instytucie kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2002-2004 pracowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu, gdzie wraz z Pawłem Miśkiewiczem organizowała Festiwal EuroDrama. Od dwóch lat współpracuje z Festiwalem Dialogu Czterech Kultur w Łodzi.

- Posłuchaj: 02:15. Oficjalny jingiel Festiwalu Dialogu Czterech Kultur 2009 oraz część 1 rozmowy z Agatą Siwiak, dyrektorem artystycznym łódzkiego festiwalu.

":PK:" to spektakl łączący w sobie parkour, taniec, film i muzykę wykorzystując postindustrialną elektrowni EC1. Premiera podczas Festiwalu Dialogu Czterech Kultur 10 i 11 września 2009 roku o godzinie 19.00. Pomysł i choreografia: Kaya Kołodziejczyk, elementy parkour: Stowarzyszenie Parkour Łódź, muzyka: Paweł Szymański "Singletrack".
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.