Facebook Google+ Twitter

Łódź. FD4K: Parkour w murach EC 1

Podczas kolejnego dnia Festiwalu Dialogu Czterech Kultur odbyła się następna premiera. Tym razem widzowie mogli zobaczyć premierowy pokaz projektu :PK:.

Łodzianie gromadzili się przed bramą EC 1 przy ulicy Targowej już od 18:00. / Fot. Daniel SiwakKilkunastu łodzian pojawiło się w czwartek wieczorem na terenie dawnej elektrociepłowni EC 1 przy ulicy Targowej 1/3. Nie było to kolejne zwiedzanie zabytkowych wnętrz, a chęć uczestnictwa w projekcie pod tajemniczo brzmiącym tytułem :PK:. Chodzi oczywiście o technikę pokonywania architektonicznych przeszkód zwaną le parkourem.

Autorką projektu jest 28-letnia tancerka i choreografka Kaya Kołodziejczyk. Od kilku lat realizuje własne projekty choreograficzne m.in. Pom 2OOO, Favourite Superhero, One for Francesca, czy Brith Out. Jest performerką, wykłada także taniec współczesny m.in. w szkole P.A.R.T.S. w Belgii.

Na początek pogoń za parkourowcami


Jeden z elementów pokazu członków Stowarzyszenia Parkour Łódź. / Fot. Daniel SiwakCałe wydarzenie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem. I kiedy kilkunastu zgromadzonych mieszkańców Łodzi było gotowych do wejścia do budynku maszynowni, nagle trzech młodych ludzi przeskoczyło prawie nad głowami widzów i pobiegło wgłąb terenu EC 1. Jeden z końcowych elementów pokazu Łukasza Strzelczyka, Radosława Grzanki i Mariusza Marciniaka - członków Stowarzyszenia Parkour Łódź. / Fot. Daniel Siwak

Tak właśnie rozpoczął się pokaz Łukasza Strzelczyka, Radosława Grzanki i Mariusza Marciniaka - członków Stowarzyszenia Parkour Łódź. No i wraz z nim, rozpoczęła się także mała pogoń zaciekawionych widzów za szybko poruszającymi się parkourowcami. A pojawiali się oni w coraz to nowych miejscach terenu dawnej elektrociepłowni. Po kilku minutowym pokazie, na dachu łącznika z maszynownią pojawiła się sama autorka, która zaprezentowała krótki układ choreograficzny i znikła. I co dalej? Widzowie zostali zawróceni z powrotem pod wejście do budynku maszynowni, w której swój pełny układ taneczny zaprezentowała tancerka.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.