Facebook Google+ Twitter

Łódź. Festiwal Dialogu Czterech Kultur definitywnie odwołany?

We wtorek późnym wieczorem organizatorzy Festiwalu Dialogu Czterech Kultur przekazali bardzo niepokojącą wiadomość.

Jest duże prawdopodobieństwo, że wrześniowa edycja 2010 nie odbędzie się w ogóle. / Fot. Daniel Siwak (Archiwum)- Z przykrością zawiadamiamy, że musimy odwołać zbliżającą się edycję Festiwalu oraz ostatecznie zamknąć Festiwal Dialogu Czterech Kultur - taką informację przekazali organizatorzy festiwalu. Szczegółów dowiemy się jutro na konferencji prasowej, w której weźmie udział m.in. prezes Fundacji Barbara Knychalska.

To już kolejne spotkanie, z którego informacje mogą sugerować, że organizowany od 2002 roku może zniknąć z kulturalnej mapy Łodzi. 29 kwietnia Katarzyna Knychalska (odwołana przez wicekomisarz Zewald dyrektor nieistniejącego już Miasta Dialogu - przyp. aut.) zorganizowała konferencję, na której poinformowała o pozytywnych wynikach audytu wewnętrznego.

Kilka godzin po niej wicekomisarz Wiesława Zewald na konferencji w Urzędzie Miasta Łodzi mówiła o niepokojących wynikach audytu. W odpowiedzi na to, popołudniu na ulicy Witolda Knychalskiego, jego żona Barbara Knychalska zorganizowała konferencję, gdzie postulowała zdjęcie tablicy pamiątkowej i zmiany nazwy ulicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.05.2010 12:30

Pamiętam okres wykluwania się idei Festiwalu 4 Kultur w Łodzi. Pracowaliśmy nad tym w Warszawie z czego pozostało kilka ujęć legendarnego twórcy i realizatora - Witka Knychalskiego. Oto fragment jego osobistych wspomnień z czasów nauki we wrocławskich Lotniczych Zakładach Naukowych we Wrocławiu
http://www.dailymotion.pl/video/xc6wl0_wspomnienia-witolda-knychalskiego_shortfilms

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to niezłe halo, choć przyznam ze wstydem, że niewiele z Twojego tekstu, Danielu, rozumiem. Może dowiemy się jutro co w trawie piszczy. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.