Facebook Google+ Twitter

Łódź: Festiwal Modelarstwa

W najbliższy weekend 25-26 listopada Łódź stanie się stolicą modelarstwa. Po raz szósty w Hali Sportowej organizowany jest Festiwal Modelarstwa. W tym roku nie zabraknie atrakcji, a jedną z nich będzie wierny model legendarnego Titanica.

V Festiwal Modelarstwa // fot..P.DrzewieckiJest to impreza przeznaczona dla dzieci, młodzieży ale i dorosłych. Bo to właśnie wśród "młodych duchem" znajduje się najwięcej osób kolekcjonujących i wykonujących modele. Festiwal do tej pory odwiedziło już ponad 40 tysięcy zwiedzających, zarówno z Polski jak i zagranicy. Na terenie wystawienniczym prezentują się sklepy modelarskie, hurtownie i prywatni wystawcy, którzy chcą sie V Festiwal Modelarstwa // fot..P.Drzewieckipochwalić swoimi osiągnięciami.

W tym roku atrakcją będą najlepsi w Polsce mikromodelarze okrętowi, wielokrotni Mistrzowie Świata i Europy, którzy budują modele okrętów od podstaw w skalach 1:700 i 1:1000, a więc bardzo wiernych oryginałom.

Warsztaty modelarskie dla dzieci

Na Warsztaty Modelarskie mogą się zgłosić najmłodsi adepci modelarstwa - w wieku od 7 do 15 lat. Dzieci będą mogły zbudować pod okiem doświadczonych V Festiwal Modelarstwa // fot..P.Drzewieckiinstruktorów swoje pierwsze kartonowe modele.
Na Festiwalu zostaną zaprezentowane także modele ślizgów pływających z napędem spalinowym. Będzie okazja, aby z bliska obejrzeć te bardzo szybkie (rozwijające nawet ponad 100 km/h!) modele, poznać szczegóły ich budowy, porozmawiać z najlepszymi zawodnikami w Polsce i na świecie, a być może... zarazić się tą niezwykłą pasją.
W ramach Festiwalu odbędzie się także Finał Mistrzostw Polski HPI Challenge 2006 - modeli samochodów zdalnie sterowanych, terenowych z napędem spalinowym.

V Festiwal Modelarstwa // fot..P.DrzewieckiWystawy różnorodnych modeli

Oprócz konkursów i wyścigów, będzie można przede wszystkim obejrzeć modele różnych obiektów i V Festiwal Modelarstwa // fot..P.Drzewieckipojazdów wykonane przez modelarzy z całej Polski. Na uwagę zasługują modele łodzi, imponujących dokładnością odtworzenia i działających jak prawdziwe, maszyny parowe oraz model pierwszego parowozu, czyli słynnej "Rakiety". Pewnego rodzaju modelarskim "rarytasem" będzie wykonana z ogromną dbałością o szczegóły kopia legendarnego Titanica (skala 1:220). Model posiada oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, wydaje odgłos syreny, z jego kominów unosi się dym, a w jego pobliżu słychać muzykę z tamtych lat.
Fragment makiety kolejki // fot. P.DrzewieckiTo tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się w sobotę w Hali Sportowej VI Festiwalu Modelarstwa. Warto odwiedzić tę imprezę. Zachętą niech będą zdjęcia z poprzedniej edycji Festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.