Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30568 miejsce

Łódź. Gimnazjalistów targi zawodowe nie obchodzą

Kilkanaście szkół wyłącznie o profilu zawodowym w jednym miejscu? To możliwe i nie chodzi tutaj o Targi Edukacyjne. W piątek zakończyła się specjalistyczna impreza dla gimnazjalistów - Targi Edukacji Zawodowej. Niestety zainteresowanie nie było duże.

Targi Edukacji Zawodowej organizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi. / Fot. Daniel SiwakTargi Edukacji Zawodowej to pomysł reaktywowany przez dyrekcję Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Pomysł z pozoru był prosty. W jednym czasie i w jednym miejscu spotykają się łódzkie szkoły zawodowe, aby zaprezentować swoją ofertę edukacyjną.

Większość młodych ludzi z ogólnych Targów Edukacyjnych wychodzi z plikiem ulotek, które po przyjściu do domu trafią i tak na makulaturę. Oczywiście są też tacy, którzy potrzebnych informacji szukają bezpośrednio przy stoiskach konkretnych szkół ponadgimnazjalnych.

Jednak dla tych pierwszych i dla tych drugich - zainteresowanych zdobyciem konkretnego fachu, Targi Edukacji Zawodowej są okazją aby poznać ofertę konkretnych szkół, porozmawiać z ich uczniami i "Gastronomik" i "Spożywczak" obok siebie? To możliwe... Obydwie szkoły prezentowały swoją ofertę podczas targów. / Fot. Daniel Siwak nauczycielami, a także spotkać się z doradcami zawodowymi z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Dlatego impreza została celowo zorganizowana kilka dni po wydarzeniu w Hali Expo, wpisuje się w strategię Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi.

- Cieszę się, że taka impreza zaistniała. Cieszę się, że taka impreza została dobrze zorganizowana pod względem organizacyjnym i logistycznym. Jednak nie cieszę się z małego zainteresowania nauczycieli gimnazjów - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Zdzisław Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20.

Targi Edukacji Zawodowej. Ale... zainteresowanie małe


Choć informacja o targach trafiła do wszystkich łódzkich gimnazjów, jak wskazywał dyrektor Jurewicz zainteresowanie imprezą było małe. Podczas otwarcia tłumów nie było, z informacji organizatorów wynika, iż targi odwiedzili jedynie uczniowie czterech klas. Czyżby to był wynik pojawiających się od lat negatywnych opinii o szkołach zawodowych? Trudno powiedzieć, ale zapewne coś w tym jest.

O pozytywach nauki w szkołach zawodowych mówią doradcy zawodowi z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego:
- Tak się utarło w powszechnej opinii, że szkoła zawodowa jest gorszą szkołą. Jednak tak naprawdę szkoła zawodowa przygotowuje do egzaminu dojrzałości, do egzaminu zawodowego. Uczeń kończący technikum ma jasną ścieżkę kształcenia. Może iść dalej na studia lub zakończyć naukę na średnim wykształceniu - wylicza Ewa Koper, doradca zawodowy.

Prócz obalania mitów, ważne jest nakreślenie tych przyszłościowych kierunków kształcenia zawodowego. - Wiele osób pytało o nowe kierunki kształcenia zawodowego, gdzie warto się uczyć czy jak wygląda rynek pracy po ukończeniu zawodówki. Przede wszystkim mówi się dużo o zawodach technicznych na przykład o techniku mechatroniku, techniku informatyku, techniku logistyku czy techniku geodecie - dodaje Koper.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Może nie dotarły zaproszenia trafiając do kosza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.