Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24147 miejsce

Łódź. Gra miejska Święto Flagi

2 maja to już od wielu lat Święto Flagi RP. Wzorem poprzednich lat harcerze łódzkiej chorągwi ZHP zapraszają do wspólnego świętowania. Tym razem poprzez dynamiczną grę i biało-czerwoną iluminację na Placu Wolności.

Święto Flagi 2012 w Łodzi / Fot. Archiwum Chorągwi Łódzkiej ZHPGra miejska Święto Flagi rozpocznie się o godzinie 18:00 na Placu Wolności. Należy ze sobą mieć naładowany telefon z aplikacją odczytującą QR Kody. Gra zabierze nas w świat łódzkich pomników, gdzie uczestnicy gry poznają historie związane z danym pomnikiem oraz zdobędą wiedzę niezbędną do ukończenia gry, także tę historyczną i patriotyczną. Oprócz świetnej zabawy, na najlepszych czekają nagrody - sprzęt turystyczny. W grze może wziąć udział każdy łodzianin, zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Osoby poniżej 16 roku życia mogą grać pod okiem osoby dorosłej.

Od 20:00 natomiast, po zakończeniu gry, biało-czerwonymi barwami zabłyśnie jeden z najważniejszych i najbardziej znanych pomników miasta – pomnik Tadeusza Kościuszki na Placu Wolności. Ta niezwykła, patriotyczna iluminacja potrwa do godziny 21. Wtedy też wszyscy będący w tym czasie na Placu Wolności trzymając w ręce biało-czerwone lampiony, zaśpiewają Prząśniczkę, hymn Miasta Łodzi.

Święto Flagi 2012 w Łodzi / Fot. Archiwum Chorągwi Łódzkiej ZHP– Jak co roku chcemy pokazać łodzianom, że długi weekend majowy, oprócz wypoczynkowego wymiaru, może być także doskonałym czasem, aby w ten sposób celebrować nasz patriotyzm, nie tylko ten podniosły i tradycyjny, kojarzony przede wszystkim z 3. Maja, ale także ten nowoczesny, bardziej radosny, związany ze Świętem Flagi – mówi komendantka Chorągwi Łódzkiej ZHP, hm. Ewa Grabarczyk. Warto, abyśmy wszyscy, zarówno Ci najmłodsi, jak i starsi, uczyli się takiego wielowymiarowego patriotyzmu – dodaje. – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony został w 2004 r. W Łodzi harcerze co roku organizują uroczystości związane z tym świętem. W 2012 nieśliśmy z łodzianami 123-metrową biało-czerwoną flagę, a w 2010 i 2011 organizowaliśmy patriotyczne pikniki. Co roku jest to okazja do wspólnego świętowania, zabawy i promowania radosnego patriotyzmu.

Źródło: komunikat prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No cóż kiedyś to miasto było robotnicze dzisiaj maj zaczyna się od drugiego zagubili pierwszomajowe święto robotnik w łodzi już nie istnieje ciekawe to miasto wszystko tam robi się samo śmieci same znikają,drogi same się reperują ,sama się flaga uszyła no wszystko samo się robi miasto z dużymi tradycjami robotniczymi straciło swa historię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.