Facebook Google+ Twitter

Łódź gra z Orkiestrą

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Polsce już 18. raz (ponownie dla dzieci onkologicznych). Wśród wspierających ją miast nie mogło zabraknąć Łodzi.

Logotyp tegorocznego Finału / Fot. Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyNajważniejsze wydarzenia ponownie zagoszczą na terenie Manufaktury i na ul. Piotrkowskiej.

Na rynku Manufaktury nie zabraknie rzecz jasna atrakcji dla najmłodszych - Zimowego Wesołego Miasteczka. Nieco starszych gości do zabawy zaprasza m.in. Auto Szkoła Agra. Swoje stanowiska przygotowały też łódzkie uczelnie - Politechnika Łódzka (zabytkowe samochody), Uniwersytet Łódzki (koła naukowe i bicie rekordu w układaniu złotego serduszka z... pięciogroszówek) i Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania (tradycyjna już grochówka). Ponadto na widzów czekają liczne pokazy, w tym m.in. policji, straży pożarnej, straży miejskiej i Jednostki Strzeleckiej "Sokół".

Na scenie, od godziny 14, zaprezentują się zespoły muzyczne. Zagrają m.in. Sweet Rebel, Samokhin Band, Karuzela, Gore, Obraski, Zakaz Wyprzedzania, Normalsi i Blue Cafe.

W akcję włączyły się też restauracje i miejsca rozrywki, znajdujące się na terenie Manufaktury. Na najmłodszych czeka m.in. Kinderplaneta i możliwość pomalowania sobie buzi. Nieco starsze dzieci będą mogły wziąć udział w otwartych zawodach wspinaczkowych (Stratosfera), lub poobserwować pojedynki szlachetnych wojowników (Arena Laser Games). Część swoich dochodów na rzecz Orkiestry przekażą m.in. Bella Napoli i Habbibi.

Moc atrakcji czeka też na ul. Piotrkowskiej. Na scenie, przygotowanej przez największy w Polsce sztab (Gimnazjum nr 44 i tygodnik "Angora"), zagrają łódzkie zespoły rockowe (m.in. Ahead, Spam i Antilla). Pojawi się też gość specjalny - sobowtór i naśladowca króla pop - Michaela Jacksona. Pod sceną zagości wojskowy mir - grupa rekonstrukcyjna wystawi m.in. prawdziwą armatę i pojazdy bojowe. Nie zabraknie prawdziwej, wojskowej grochówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na Piotrkowskiej będzie miała także swój recital "królowa disco polo" - czyli Swingująca (jednak swingująca) Daniela Zabłocka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie,że Łódź też zagrała

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.