Facebook Google+ Twitter

Łódź. Hanna Zdanowska złoży dziś ślubowanie

W poniedziałek w Dużej Sali Obrad, na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Łodzi, Hanna Zdanowska złoży uroczyste ślubowanie.

Hanna Zdanowska w Wyborach Samorządowych 2010 otrzymała 60,65 proc., a jej rywal Dariusz Joński 39,35 proc. / Fot. Materiały prasowe sztabu wyborczego Hanny ZdanowskiejDziś o godzinie 10 Hanna Zdanowska złoży uroczyste ślubowanie przed Radą Miejską i formalnie obejmie urząd prezydenta Łodzi. Jest dziewiątym prezydentem Łodzi wybranym po zmianach ustrojowych po 1989 roku. Pierwszym włodarzem miasta był Grzegorz Palka (1990-1994) a ostatnim Jerzy Kropiwnicki (2002-2010). Miastem rządziło także dwóch komisarzy Tomasz Sadzyński i Paweł Paczkowski (2010). Poza tym Zdanowska jest pierwszą kobietą w historii naszego miasta, która obejmie ten urząd.

Nowa prezydent Łodzi zapowiadała, że tuż po ślubowaniu przedstawi swoich zastępców. Tydzień po ostatecznym potwierdzeniu zwycięstwa kandydatki Platformy Obywatelskiej największe szansę ma kilku kandydatów. Spore szanse na fotel wiceprezydenta Łodzi ma Marek Cieślak, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wśród kandydatów wymienia się też Pawła Paczkowskiego, który został powołany na pełniącego funkcję prezydenta, po tym jak Sadzyński dostał mandat radnego.

Na giełdzie nazwisk mówi się też o Elżbiecie Królikowskiej-Kińskiej, która obecnie jest wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej oraz o Tomaszu Kacprzaku, który szefuje radnym nowej kadencji. Jedną z pewnych kandydatur na wiceprezydenta ma być były wiceprzewodniczący Rady Miejskiej poprzedniej kadencji Krzysztof Piątkowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Na pewno miastem współrządzić nie będzie rywal Zdanowskiej, czyli były wicekomisarz Łodzi Dariusz Joński. Wiceprezydentem na pewno nie będzie też Włodzimierz Tomaszewski, który zostanie prawdopodobnie pełnomocnikiem ds. Nowego Centrum Łodzi.

Czytaj także:
- Łódź. Hanna Zdanowska została nowym prezydentem miasta
- Łódź. Trzy razy "tak" dla Platformy Obywatelskiej w regionie
- Łódź. Hanna Zdanowska i Dariusz Joński powalczą ponownie 5 grudnia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.