Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24606 miejsce

Łódź. Happening "Stop płatnym studiom"

27 listopada, przed budynkiem Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego odbył się happening Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Wolontariusze OKIU zbierają podpisy pod projektem blokującym ustawę, mającą wprowadzić opłaty za studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach.

Studenci podczas happeningu. / Fot. Sebastian BulakSylwia Ługowska Łódzki Koordynator Obywatelskiego Projektu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop płatnym studiom" omawiająca akcję. / Fot. Sebastian Bulak- W naszej inicjatywie biorą udział samorządy studenckie oraz wiele organizacji młodzieżowych. Doceniamy także zaangażowanie poszczególnych osób, które pomagają nam w zbieraniu podpisów po tym projektem - mówi Sylwia Ługowska, koordynator OKIU w Łodzi.

W wydarzeniu brał udział poseł PiS - Mariusz Kamiński, który jako pierwszy w Sejmie sprzeciwił się projektowi ustawy zgłoszonemu przez Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Barbarę Kudrycką.
- Uważam, że jest to pierwszy krok do wprowadzenia w naszym kraju pełnej odpłatności za studia. Mam nadzieję, że PiS, SLD i PSL połączą swoje siły, podobnie jak miało to miejsce w przypadku zwiększenia ulg dla studentów, aby pomysł wprowadzenia odpłatności za drugi kierunek studiów nie wszedł w życie - zapewnił Kamiński.

Iluzjonista Filip Piestrzeniewicz. / Fot. Sebastian BulakHappening zakończył się występem iluzjonisty, Filipa Piestrzeniewicza, również studenta. Porównał on obciążenia finansowe nakładane przez rząd na studentów, do dużego przedłużacza, który wyczarował z niewielkiej walizki. Następnie magik sprawił, że pusta walizka samoczynnie zapełniła się pieniędzmi.
- Rząd uważa, że każdy student posiada właśnie tak ogromną ilość pieniędzy, skoro nakłada na nas takie obciążenia - powiedział Piestrzeniewicz. Iluzjonista zakończył swój występ "rozmnażając" kilka banknotów. Sugerował w ten sposób, że każdy student powinien pójść w ślady największych magów i czarodziejów, aby się utrzymać i dodatkowo opłacać naukę na uczelni.

W akcji OKIU uczestniczyli także studenci - wolontariusze zbierający podpisy pod projektem ustawy, blokującym ustawę o wprowadzeniu opłat za studiowanie na dwóch kierunkach. Aby ich ustawa trafiła pod obrady Sejmu, muszą zebrać 100 tys. podpisów w całej Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.11.2009 18:28

A tak Słońce Peru mamił młodych wyborców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.