Facebook Google+ Twitter

Łódź: III Integracyjny Festiwal Piosenki o Łodzi i Regionie

Wczoraj po raz trzeci w Łodzi odbył się Integracyjny Festiwal Piosenki o Łodzi i Regionie. Do szkoły przy ulicy Plantowej zjechało aż siedem zespołów, które wystartowały w walce o nagrody.

Reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w piosence. | fot. Daniel Siwak Do Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 przy ulicy Plantowej zjechało aż siedem zespołów z Łodzi i województwa, które wystartowały w walce o nagrody w III Integracyjnym Festiwalu Piosenki o Łodzi i Regionie. Wśród nich byli reprezentanci Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 i nr 6.Na koniec zaśpiewali również nauczyciele Z.S.S nr 5. | fot. Daniel Siwak

– Jest to nasza cykliczna impreza, która promuje Łódź i odbywa się zawsze w styczniu w rocznicę wyzwolenia Łodzi. Niestety mało kto o tym pamięta ale my tak – opowiada gazecie Wiadomości24.pl Anna Burdyka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 5. – Biorą w niej udział dzieci ze szkół specjalnych, ale także zaproszeni Uczestnicy III Integracyjnego Festiwalu Piosenki o Łodzi i Regionie. | fot. Magdalena Grzelczakgoście. W tym roku było to Przedszkole nr 148, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Buczku. Prezentowane są tu przede wszystkim piosenki o Łodzi ale także tańce ludowe – dodaje dyrektor Burdyka.

O tym, iż impreza udała się świadczyć mogą opinie jej uczestników. – Udało się osiągnąć taką atmosferę zabawy, a nie rywalizacji. Jest to godne pozazdroszczenia – powiedziała Luiza Paciorkowska, nauczycielka w jednej ze szkół biorących udział w festiwalu.

Uczniowie Zespołu Szkóły Podstawowejna i Gimzjum w Buczku. | fot. Magdalena Grzelczak"Zabawy sieradzkie" zwyciężyły

Uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Buczku jedni ze zwycięzców festiwalu prezentowali tzw. "zabawy sieradzkie". – Tańczące dziś dzieci to cześć nieistniejącego już zespołu pieśni i tańca "Buczkowiacy". Zaprezentowaliśmy "zabawy sieradzkie" czyli przyśpiewki i tańce ludowe pochodzące z okolic Sieradza. – tłumaczy Ewa Ignaczak, opiekunka grupy. – Najmłodsze dzieci są w pierwszej klasie szkoły podstawowej a najstarsze w szóstej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też będziemy mogli coś zaprezentować. – dodaje z uśmiechem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuje Andrzeju :-) Pisałbym więcej ale niestety nie mam czasu :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Daniel +

Komentarz został ukrytyrozwiń

W podpisach się wkradł mały chochlik... Przepraszam :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.