Facebook Google+ Twitter

Łódź. ITD prowadziła kontrole na drogach

Wczoraj inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z łódzkimi policjantami prowadzili kontrole w województwie łódzkim. W ramach akcji "BUS & TRUCK" sprawdzano m.in. busy i autokary.

W ramach wspólnej akcji "BUS & TRUCK" policja i ITD sprawdzała m.in. busy i autokary. / Fot. Daniel SiwakFunkcjonariusze obu służb podczas kontroli zwracali uwagę przede wszystkim na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdu oraz ilość przewożonych osób w danym pojeździe. Wspólne patrole rozmieszczone były głównie na trasach wylotowych z miasta.

Wzmożone kontrole są wynikiem tragicznego wypadku do jakiej doszło 11 października w Nowym Mieście nad Pilicą. W czołowym zderzeniu volkswagena transportera z ciężarowym volvo zginęło aż 18 osób. Byli to pasażerowie oraz kierowca busa. Auto przystosowane do przewozu sześciu osób, wiozło ich trzy razy więcej.

- Do przedpołudnia nasz punkt stacjonarny zlokalizowany był w Łodzi przy ulicy Strykowskiej w okolicy baru "Burczybrzuszek". Po godzinie 14 nasi inspektorzy kontrolowali kierowców w Tuszynie oraz Głownie - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Szymon Sidor, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi.

Jakie sankcje grożą kierowcom, którzy w nieprawidłowy sposób przewożą pasażerów? Mogą dostać mandat karny w wysokości 100 złotych lub może zostać skierowany wniosek do sądu. Jeśli, któryś z kierowców nagminnie będzie łamał przepisy, jego firma może zostać poddana rutynowej kontroli ITD.

Od początku roku inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali już 1626 pojazdów, zajmujących się przewozem osób, w tym 456 busów i 868 autokarów. Nałożono 16 decyzji administracyjnych, 29 mandatów a 90 kierowców straciło dowody rejestracyjne. Wszystkich kontroli pojazdów od poczatku roku było już ponad 10600.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

były krokodyl
  • były krokodyl
  • 15.12.2010 23:07

Szkoda tylko, że takie kontrole dokonywane są dopiero po tragedii jaka miała miejsce pod Drzewicą. U nas zawsze kopie się studnię jak już się pali. Na co dzień takie kontrole to rzadkość, dlaczego? Bo są inne punkty w statystyce, które należy wykonać. Do puki tym krajem będzie rządziła statystyka, doputy bezpieczeństwo będzie na ostatnim miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.