Facebook Google+ Twitter

Łódź. ITD prowadziła kontrole na drogach

Wczoraj inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z łódzkimi policjantami prowadzili kontrole w województwie łódzkim. W ramach akcji "BUS & TRUCK" sprawdzano m.in. busy i autokary.

W ramach wspólnej akcji "BUS & TRUCK" policja i ITD sprawdzała m.in. busy i autokary. / Fot. Daniel SiwakFunkcjonariusze obu służb podczas kontroli zwracali uwagę przede wszystkim na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdu oraz ilość przewożonych osób w danym pojeździe. Wspólne patrole rozmieszczone były głównie na trasach wylotowych z miasta.

Wzmożone kontrole są wynikiem tragicznego wypadku do jakiej doszło 11 października w Nowym Mieście nad Pilicą. W czołowym zderzeniu volkswagena transportera z ciężarowym volvo zginęło aż 18 osób. Byli to pasażerowie oraz kierowca busa. Auto przystosowane do przewozu sześciu osób, wiozło ich trzy razy więcej.

- Do przedpołudnia nasz punkt stacjonarny zlokalizowany był w Łodzi przy ulicy Strykowskiej w okolicy baru "Burczybrzuszek". Po godzinie 14 nasi inspektorzy kontrolowali kierowców w Tuszynie oraz Głownie - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Szymon Sidor, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi.

Jakie sankcje grożą kierowcom, którzy w nieprawidłowy sposób przewożą pasażerów? Mogą dostać mandat karny w wysokości 100 złotych lub może zostać skierowany wniosek do sądu. Jeśli, któryś z kierowców nagminnie będzie łamał przepisy, jego firma może zostać poddana rutynowej kontroli ITD.

Od początku roku inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali już 1626 pojazdów, zajmujących się przewozem osób, w tym 456 busów i 868 autokarów. Nałożono 16 decyzji administracyjnych, 29 mandatów a 90 kierowców straciło dowody rejestracyjne. Wszystkich kontroli pojazdów od poczatku roku było już ponad 10600.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

były krokodyl
  • były krokodyl
  • 15.12.2010 23:07

Szkoda tylko, że takie kontrole dokonywane są dopiero po tragedii jaka miała miejsce pod Drzewicą. U nas zawsze kopie się studnię jak już się pali. Na co dzień takie kontrole to rzadkość, dlaczego? Bo są inne punkty w statystyce, które należy wykonać. Do puki tym krajem będzie rządziła statystyka, doputy bezpieczeństwo będzie na ostatnim miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.