Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16665 miejsce

Łódź. IV Wyścigi na 1/4 mili o Puchar Komendanta za nami

22 czerwca centrum miasta Łodzi przypominała plan filmowy czwartej edycji "Szybkich i Wściekłych". Jednak to nie kolejna część kultowego filmu, lecz czwarta edycja dorocznego wyścigu na ćwierć mili o Puchar Komendanta Miasta Łodzi.

Stanowiska sponsorów i organizatorów, przy zbiegu Piotrkowskiej z Mickiewicza / Fot. Dariusz MurlikiewiczOd 2005 roku na jeden dzień Łódź staje się mekką dla ludzi, którzy mają benzynę we krwi. Tak samo stało się i w tym roku. Miłośnicy ulicznych wyścigów, którzy w tym roku zalegalizowali swoją pasję i mogli spotykać się częściej na nocnych imprezach, tłumnie ściągnęli w niedzielny poranek, by rywalizować o Puchar Komendanta Miasta Łodzi.

Od rana łodzianie mogli obserwować zjeżdżające się samochody w centrum miasta, które z godzinnym opóźnieniem rozpoczęły rywalizację o atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Zawody rozpoczęły się z godzinnym poślizgiem, gdyż jednemu z zawodników podczas przejazdu pokazowego silnik nie wytrzymał obciążenia i skończyło się na niegroźnym dla kierowcy wycieku oleju na trasę, który szybko usunęli strażacy.

Uczestników imprezy podzielono na sześć klas - według mocy i pojemności skokowej silników ich maszyn. Zacięta rywalizacja przeprowadzana w każdej klasie w systemie pucharowym, która przyciągnęła tysiące łodzian na skrzyżowanie Piotrkowskiej i Mickiewicza, trwała od 13 do późnych godzin popołudniowych. Ścigano się, na znanym z amerykańskich filmów dystansie 1/4 mili, czyli 402 metrów. Oto lista najszybszych zawodników w klasachRaj dla mężczyzny - piękne kobiety na aucie zwycięzcy klasy 2 Artura Kowalczyka. / Fot. Dariusz Murlikiewicz:

Klasa 1: Tomasz Wojciechowski (Fiat Seicento)
Klasa 2: Artur Kowalczyk (Fiat Seicento)
Klasa 3: Jakub Tatara (Honda Civic)
Klasa 4: Radosław Naremski (BMW E-46)
Klasa 5: Szymon Kaliszewski (Opel Calibra)
Klasa 6: Arkadiusz Kubiak (Mitsubishi 3000 VR-4)

Najszybszym przejazdem 402 metrów w trakcie całej imprezy, może pochwalić się zwycięzca najmocniejszej klasy Arkadiusz Kubiak, który pokonał ten dystans w 13,037 sekundy - w trakcie półfinałowego przejazdu swojej klasy. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody od sponsorów imprezy: TOYO Tires, Cocaine, Bosch/Siemens, Banku BGŻ i ArtDOM.

Nerwowe oczekiwania na start zawodników najmocniejszej szóstej grupy. / Fot. Dariusz MurlikiewiczPrócz zawodników konkurujących ze sobą w trakcie zawodów, imprezę uświetnili swoją obecnością zawodnicy z czołówki polskiej "ćwiartki", m.in. znany kibicom Arkadiusz Oziębło w Audi S4 Killer - pierwszy Polak, który pokonał magiczną barierę 1000 KM mocy silnika.

Dla najmłodszych kibiców Komenda Miejska Policji w Łodzi przygotowała dodatkowe atrakcje: występy szczudlarzy, naukę zasad poruszania się po drodze oraz wielkie miasteczko zabawy. Dodatkowo dzięki uprzejmości Straży Miejskiej, można było oznakować swój rower. Miłośnicy motoryzacji mogli również - za sprawą BMW - Tłokiński po raz pierwszy zapoznać się bliżej z najnowszym modelem BMW X6.Impreza stała pod znakiem prezentacji nowych modeli samochodów, oraz prezentacji już znanych. Tutaj Nissan Navara / Fot. Dariusz Murlikiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za info, ale szkoda że nie zamieściłeś choć jednego zdjęcia z samego wyścigu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.