Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17922 miejsce

Łódź. Jak Radio Taxi Merc zarabia na upale

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-07-11 07:45

Dziennikarze Expressu Ilustrowanego zamówili taksówkę na al. Politechniki. Przez telefon dyspozytorka uprzedziła ich, że za samochód z klimatyzacją będzie trzeba dopłacić 10 zł.

Kurs z al. Politechniki do banku przy al. Kościuszki i z powrotem kosztował 19,50 zł. Tyle wskazał taksometr. Taksówkarz zażądał jednak 29,50 zł, czyli o 10 zł więcej. Reporterzy poprosili więc o paragon. Jednak na nim widniała tylko kwota wskazana przez taksometr - 19,50 zł!
Prezes Radio Taxi Merc zapewnia, że 10-złotowa opłata za auto z klimatyzacją zostanie dziś zniesiona. Taksówkarz, któremu zapłaciliśmy 29,50 zł za kurs (19,50 + 10 zł), wydał nam tylko paragon za przejazd, opiewający na kwotę 19,50 zł.

- W każdym takim przypadku, by wszystko było zgodnie z przepisami, klient powinien otrzymać jeszcze jeden paragon, właśnie na 10 zł - mówi Jerzy Jagusiak, prezes zarządu Radio Taxi Merc. - We wtorek o godz. 14 zbiera się zarząd naszej firmy, na którym podejmiemy decyzję o zaniechaniu pobierania dodatkowych opłat za zamawianie samochodów z klimatyzacją.

Prezes tłumaczył, że 10 zł to opłata za tzw. usługi specjalne. Tymczasem inne łódzkie korporacje wożą klientów samochodami z klimatyzacją bez dodatkowych pieniędzy.

- W upalne dni mamy po kilkaset zamówień, w których klienci proszą o auto z klimatyzacją - mówi Mariusz Bedyniak, dyrektor Tele Taxi 6400-400. - Nie pobieramy za to nawet złotówki, bo klimatyzacja już dawno przestała być luksusem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.