Facebook Google+ Twitter

Łódź. Jak wyglądał próbny egzamin gimnazjalny z języka ?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-10-22 12:25

W Łódzkiem do próbnego egzaminu z języka obcego przystąpiło wczoraj 30 tys. 310 gimnazjalistów. Większość - 22 tys.157 uczniów pisało test z angielskiego. Trzy szkoły, tuż przed egzaminem, miały problemy ze sprzętem i o mały włos sprawdzian nie został odwołany.

- Okazało się, że CD do listeningu, czyli do rozwiązywania zadań w oparciu o informacje z płyty, rozesłane przez OKE, działają tylko na określonym sprzęcie - poinformowała Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. - Na szczęście, nauczyciele sprawdzili magnetofony jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu, więc udało się zaradzić problemowi.

Wczorajszy próbny egzamin z języka obcego trwał 1,5 godziny. Według uczniów, sprawdzian był banalnie prosty. - Spodziewaliśmy się, że na poziomie trzeciej klasy gimnazjum będzie się od nas wymagać więcej. Tym bardziej że języka uczyliśmy się już od szkoły podstawowej. Najtrudniejsze wcale nie były polecenia zawarte w teście, ale rozpakowanie koperty ze sprawdzianem tak, żeby nie podrzeć kartek - przyznał Stanisław Macioł z klasy IIIa Gimnazjum nr 1 w Łodzi.

Wczorajszy test to pierwszy w historii gimnazjum próbny egzamin z języka obcego. Prawdziwy odbędzie się 24 kwietnia 2009r. Jednak oceny z niego nie będą liczyć się przy rekrutacji do liceów i techników. Tak będzie przez najbliższe trzy lata.

Uczniowie przyznają, że do egzaminu przygotowywali się nie tylko w szkole. - Prawie każdy z nas uczęszczał na dodatkowe kursy i korepetycje. To tam rozwiązywaliśmy testy podobne do tych, które pojawiły się na próbnym egzaminie - mówi Michał Michalczewski z Gimnazjum nr 1 w Łodzi.

Trzecioklasistom, którzy zdawali test z języka angielskiego, najbardziej utkwił w pamięci obrazek dwóch pięknych kobiet w letnich strojach. - Na podstawie tego rysunku mieliśmy napisać czy lubimy zwiedzać zabytki - relacjonował Jan Młynarski z Gimnazjum nr 1. - Niektórych trochę ten obrazek zdekoncentrował.

Tuż po egzaminie, arkusze zostały rozdzielone i trafiły w ręce nauczycieli języków. W przeciwieństwie do pozostałych egzaminów gimnazjalnych, nie sprawdzą ich specjaliści z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Od wczoraj od godz. 15 testy wraz z kluczem rozwiązań są już dostępne na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Agnieszka Jasińska
-
POLSKA Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.