Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12009 miejsce

Łódź: Jest porozumienie! Tramwaje do Pabianic będą nadal kursować

Władze miasta mimo różnych wcześniejszych sprzeciwów porozumiały się w sprawie dalszego kursowania tramwaju między Pabianicami a Łodzią. Szynowce kursować będą do końca tego roku.

Tramwaje linii P kursować będą jeszcze do końca roku. / Fot. Daniel SiwakDwa tygodnie temu zastanawiałem się czy mieszkańcy Pabianic będą zmuszeni do organizacji pogrzebu tramwaju do Łodzi. Wszyscy pabianiczanie, którzy od czwartku do dziś zobaczyli na swoich ulicach dwuwagonowe tramwaje linii P nie ulegli zbiorowej komunikacyjnej fatamorganie.

Mieszkańcy zastanawiali się czy 1 października dojadą szynowcem do pracy w Łodzi, bo dzień wcześniej wygasła umowa między miastem a MPK Łódź. Prezydent Pabianic Zbigniew Dychto zaskoczył wszystkich i porozumiał się z łódzkim przewoźnikiem. Tramwaje na pewno nie przestaną kursować w tym miesiącu.

- Prezydent Pabianic zadeklarował chęć przedłużenia obowiązującego porozumienia do końca bieżącego roku na obecnych warunkach. W związku z tym przewozy oczywiście będą realizowane - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Bogumił Makowski, specjalista ds. public relations MPK Łódź. - MPK jest stale otwarte na dalszą współpracę z urzędem prezydenta Pabianic - dodał Makowski.

Tramwaj, autobus, jednak (na razie) tramwaj


Prezydent Pabianic Zbigniew Dychto zaskoczył wszystkich i porozumiał się z łódzkim przewoźnikiem. / Fot. Daniel SiwakMożna powiedzieć, że kwestia kursowania komunikacji tramwajowej w Pabianicach jest jak rosyjska ruletka. Najpierw tramwaj ma kategorycznie zniknąć by za jakiś czas dostać przyzwolenie na dalsze kursowanie. Prócz wątku tramwajowego, który pabianicki magistrat wziął sobie za cel podstawowy, Zbigniew Dychto nadal cały czas rozważał wypuszczenie autobusów MZK Pabianice do Dworca Fabrycznego. Jak się jednak okazało realizacja kursów pabianickiej komunikacji na terenie Łodzi nie jest taka łatwa.

- Prezydent Pabianic Zbigniew Dychto kilkanaście dni temu wycofał od nas wniosek dotyczący realizowania kursów na terenie Łodzi - taką informację przekazał mi Janusz Strąkowski, w-ce dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podobno tramwaje są bardziej ekonomiczne w eksploatacji niż autobusy chociaż ja i tak wolę samochód

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 za cene informacje ze swojego regionu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.