Facebook Google+ Twitter

Łódź. Jutro konsultacje, a za tydzień remont Limanowskiego

Długo wyczekiwany remont ulicy Limanowskiego w końcu ruszy. Jednak przed tym, w poniedziałek głos w sprawie prac drogowych będą mieli mieszkańcy. Zarząd Dróg i Transportu zaprasza na konsultacje społeczne.

Ulica Limanowskiego w końcu doczeka się kompleksowego remontu. Prócz instalacji podziemnych zostanie wymienione torowisko tramwajowe, które jest w fatalnym stanie. / Fot. Daniel SiwakZapowiadany przez urzędników Zarządu Dróg i Transportu od trzech lat, kompleksowy remont ulicy Limanowskiego stanie się wkrótce rzeczywistością. W najbliższy weekend ulica na odcinku od alei Włókniarzy do zajezdni MPK zostanie całkowicie zamknięta. To pierwsza część rocznej, drogowej inwestycji, podzielonej na dwa etapy.

W piątek podpisana została umowa pomiędzy Zarządem Dróg i Transportu a konsorcjum łódzkich firm Unidro, Kral i MPK Łódź, które wygrało przetarg na modernizację ulicy. Całościowy koszt inwestycji to blisko 40 mln złotych. Auta i tramwaje nową arterią Bałut przejadą na jesień przyszłego roku.

Umowa obejmuje między innymi wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni ulicy, przebudowę chodników, instalację nowego oświetlenia, modernizację sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach oraz wymianę torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej. Skrzyżowanie ulic Limanowskiego, Klonowej i Hipotecznej zyska nową geometrię a przy Urzędniczej staną nowe światła.

- Chcemy, by takie inwestycje, jak remont ulicy Limanowskiego, były realizowane kompleksowo. Liczymy na to, że prace będą wykonane sprawnie i szybko - mówił wiceprezydent Łodzi Dariusz Joński.

W najbliższą środę nastąpi na razie przekazanie terenu wybranemu wykonawcy. Natomiast w nocy z piątku na sobotę nastąpi zapowiadana zmiana organizacji ruchu. Jest już wyznaczony objazd, który poprowadzony będzie ulicami: aleją Włókniarzy, Lutomierską i Klonową.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.