Facebook Google+ Twitter

Łódź: kąpieliska już nie do kąpieli

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-19 13:21

Nie będzie już można popływać w tym roku na łódzkich kąpieliskach. Sanepid nie pobiera nawet próbek wody do badania, bo sinice i zanieczyszczenia widać gołym okiem.

– Trzeba być optymistą, żeby mieć nadzieję, że sinice znikną, a kąpieliska będą jeszcze otwarte - mówi Krzysztof Hawuła z MOSiR – Woda jest naprawdę brudna, zwłaszcza na Stawach Stefańskiego
fot. Express Ilustrowany
– Gdy podczas upałów wyschły Ner i Olechówka ludzie zaśmiecili ich koryta, a potem wszystko spłynęło do kąpielisk – dodają Stanisław Podgórski i Daniel Francew ratownicy WOPR Łodzianie nie nacieszyli się w tym roku kąpielami w łódzkich akwenach. Na Stawach Jana i w Arturówku można się było pluskać od połowy czerwca, ale pierwsze kąpielisko zamknięto z powodu sinic już 17 lipca, a drugie 31 lipca. Stawy Stefańskiego natomiast otwarto po raz pierwszy 17, a zamknięto 31 lipca.

– Problem z sinicami powtarza się co roku – mówią ratownicy pracujący na przystani na Stawach Jana od 4 lat. – Po sezonie nikt nie czyści kąpielisk. Wszystkie glony opadają na dno. Za rok, kiedy przyjdą upały, woda się nagrzeje i znów będzie to samo. Krzysztof Hawuła przyznaje, że powinno się wywieźć zanieczyszczony muł, a dno wysypać nowym piachem lub żwirem.
– Nie mamy jednak na to funduszy - mówi. – Możemy tylko uprzątnąć śmieci pływające w wodzie.

Łodzianie są rozczarowani.
– Woda śmierdzi i pełno w niej śmieci i glonów. Nawet plaża jest brudna – mówi Janina Łukaszewicz opiekunka 2-letniej Olgi. – Od połowy wakacji nie ma miejsca, gdzie można bawić się z dziećmi.
(aa)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy Łódź musi być miastem przegranym? Wyjechałem z tego miasta 20 lat temu i kiedy odwiedzam je okazyjnie straszą mnie popodpierane balkony i odrapane elewacje niektórych bloków. Wejście do wnetrza kamienic w starej części Łodzi to większe wyzwanie niz miesiąc szkoły przetrwania w Gujanie. Drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce jest nieudolnie zarządzane przez podróżnika-Kropiwnickiego. Niezorientowani nazywaja go prezydentem miasta :))) Autostrada E8 ma ominąć Łódź, EURO 2012 nie odbędzie się w Łodzi, popływać nie ma gdzie. Drogi są w takim stanie, że szkoda mi samochodu i jeżdżę komunikacja miejską. Ale na imprezy rocznicowo-religijne zawsze sa pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.