Facebook Google+ Twitter

Łódź: Kary w zawieszeniu za ostrą amunicję na Juwenaliach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-22 16:50

Na kary w zawieszeniu skazał sąd w Łodzi troje policjantów oskarżonych w sprawie strzelaniny podczas Juwenaliów w 2004 roku. Funkcjonariusze usłyszeli wyroki od roku do roku i ośmiu miesięcy więzienia.

Od policyjnych kul zginęły wtedy dwie osoby. Zamiast pocisków gumowych do broni omyłkowo załadowano wówczas ostrą amunicję. Najsurowszy wyrok usłyszał ówczesny oficer dyżurny sekcji ruchu drogowego. Jednak sędzia Krzysztof Szynk wskazywał na niekompetencje wszystkich oskarżonych. Jego zdaniem, każdy z nich, choćby dzięki szkoleniom, powinien wiedzieć, że do broni gładkolufowej można załadować także ostrą amunicję.

Prokurator Tomasz Walczak wyrokiem sądu był usatysfakcjonowany. Jego zdaniem, sprawa ujawniła nieprawidłowości w łódzkiej policji, co doprowadziło do zmian w jej ówczesnym kierownictwie.

Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżeni od początku nie przyznawali się do zarzutów. Dwoje z nich nadal pracuje w policji. Roman I. przeszedł już na emeryturę. Na razie tylko obrońca Radosława S. zapowiedział apelację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.