Facebook Google+ Twitter

Łódź: Katastrofa lotnicza w porcie im. Reymonta - ćwiczenia

Kapitan samolotu pasażerskiego zgłasza problemy z podwoziem. Podczas lądowania maszyna wypada z dużą prędkością z drogi startowej, stacza się po trawiastym podłożu, przetacza przez drogę techniczną i zaczyna płonąć.

Pierwsza na miejscu zdarzenia pojawia się Lotniskowa Straż Pożarna. / Fot. Daniel SiwakNa szczęście to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń pod kryptonimem "Zagrożony Lot 2009", w której wzięli udział przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, Lotniskowej Straży Pożarny, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej oraz Izby Celnej. Ćwiczenia odbyły się w poniedziałek w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta w Łodzi.

Kapitan samolotu pasażerskiego Jetstream 32, podchodzącego do lądowania w porcie im. Władysława Reymonta w Łodzi zgłasza problemy z wysunięciem podwozia. W porcie następuje mobilizacja sił zabezpieczających przyjęcie i obsługę samolotu, jednocześnie powiadomienie zewnętrznych jednostek ratowniczych. Po 12 minutach samolot z 20 osobami na pokładzie Po kilku minutach na miejscu pojawiają się jednostki Państwowej Straży Pożarnej z terenu miasta. / Fot. Daniel Siwakpodczas lądowania wypada z drogi startowej z dużą prędkością, stacza się po trawiastym podłożu, przetacza się przez drogę techniczną i zatrzymuje się. Podczas przetaczania się przez drogę techniczną następuje uszkodzenie prawego zbiornika i wyciek paliwa z samolotu. Dochodzi do zapalenia się rozlanego paliwa.

Po kilku minutach od katastrofy na miejscu zdarzenia pojawiają się pierwsze wozy Lotniskowej Straży Pożarnej i od razu przystępują do akcji gaśniczej z wykorzystaniem piany. W tym czasie ratownicy zajmują się poszkodowanymi pasażerami i przenoszą ich poza rejon zagrożenia. Chwile później dojeżdżają funkcjonariusze Straży Granicznej.

Następnie na miejsce zdarzenia przyjeżdża kilka karetek pogotowia z miasta oraz specjalna przyczepa, której wyposażenie pozwala na ratowanie jednocześnie ponad 30 osób. Strażacy rozstawiają namiot, gdzie lekarze zajmować się będą rannymi. Z miasta dojeżdżają kolejne jednostki straży pożarnej, które dostarczają środki gaśnicze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.