Facebook Google+ Twitter

Łódź: Kierowcy podszywają się pod niepełnosprawnych

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-09 08:29

Kierowcy, którym nie chce się szukać miejsc parkingowych, podszywają się pod niepełnosprawnych i zostawiają samochody na miejscach dla inwalidów.

Strażników miejskich i parkingowych oszukują, umieszczając na swoich autach naklejki symbolizujące osobę niepełnosprawną. Inni pożyczają od inwalidów specjale karty parkingowe, dzięki czemu nie płacą nawet za wielogodzinne postoje.

W sobotę przed jednym z łódzkich supermarketów niepełnosprawny mężczyzna w skodzie ponad dziesięć minut szukał miejsca, w którym mógłby zostawić samochód. Parkingowy był bezradny, bo wszystkie place oznaczone symbolem osoby na wózku były zajęte. Stojące na nich audi, volkswageny i bmw były oblepione znaczkami wykorzystywanymi przez osoby niepełnosprawne. Po kilkunastu minutach jedno z miejsc dla niepełnosprawnych się zwolniło. Z piskiem opon odjechał z niego trzydziestokilkulatek w skórze.

- Często spotykamy się z tym, że dzieci niepełnosprawnych biorą ich kartę parkingową. Natomiast przypadki z naklejkami są coraz rzadsze, bo one już do niczego nie uprawniają - mówi Radosław Kluska, kierownik referatu dzielnicowego Straży Miejskiej w Łodzi.

Naklejki zostały zastąpione kartami parkingowymi ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, a nawet numerem orzeczenia niepełnosprawności. Musi być ona umieszczona za przednią szybą.

- Gdyby zdrowi kierowcy szanowali niepełnosprawnych, to okazałoby się, że liczba miejsc parkingowych w Łodzi przeznaczonych dla nich jest wystarczająca - mówi Władysław Skwarka, szef Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Problem jest najbardziej widoczny przed hipermarketami, bankami, pocztami i urzędami. Parkingowi mają obowiązek sprawdzania, czy osoba parkująca na miejscu dla niepełnosprawnych ma do tego prawo. Ale...

- Gdy ostatnio zwróciłem na to uwagę ochronie przy jednym z hipermarketów, usłyszałem, że ich to nie interesuje. I jak ma być dobrze... - mówi Skwarka.

W trzecim kwartale tego roku za parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych 100-złotowymi mandatami ukaranych zostało 117 kierowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.