Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14722 miejsce

Łódź. Kolejna odsłona sprawy tablic na placu przed gmachem TVP

Znamy już więcej faktów w sprawie tablic Systemu Informacji Miejskiej z nazwą placu 4 czerwca 1989 roku. Okazuje się, że wyjaśnienie tego nie było wcale takie proste.

Tablica umieszczona od strony Sienkiewicza. Nadal nie ma na nich odstępu pomiędzy pomiędzy cyfrą "4" a nazwą miesiąca. Zdjęcie z soboty 18 lipca 2010 roku. / Fot. Daniel SiwakO sprawie pisałem ponad trzy tygodnie temu na łamach serwisu Wiadomosci24.pl. Podczas czerwcowych uroczystości, na których pojawił się m.in. prezydent elekt Bronisław Komorowski oraz władze Łodzi i województwa, dokonano odsłonięcia tablicy, która ustawiona była frontem do gmachu Telewizji Polskiej.

Pod koniec czerwca ta została zdemontowana, a na całym terenie okalającym plac zostały zamontowane trzy nowe tablice według Systemu Informacji Miejskiej. Na nowych niebieskich tablicach widnieje napis "Plac 4Czerwca 1989 roku". Zaproponowana na nich pisownia budzi pewne zastrzeżenia jeśli chodzi o poprawność ortograficzną.

Za System Informacji Miejskiej, który kilka lat temu przekazała Łodzi Warszawa, odpowiada Zarząd Dróg i Transportu. Dlatego tam postanowiłem skierować swoje pytania. Aleksandra Plac 4 czerwca 1989 roku. Zdjęcie wykonane 25 czerwca 2010 roku. / Fot. Daniel Siwak Kaczorowska z biura prasowego ZDiT-u powiedziała mi, że po uroczystościach tablica
została poprawiona w ten sposób, że mała litera "c" została zastąpiona dużą. Tak samo wykonane zostały pozostałe dwie nowe tablice. Ta zmiana spowodowała brak odstępu pomiędzy pomiędzy cyfrą "4" a nazwą miesiąca. Jednak wszystkie tablice miały zostać poprawione, aby ten odstęp był.

Kilka dni później w rozmowie, rzecznik Zarząd Dróg i Transportu Tomasz Klimczak przyznał, że wytycznymi do wyglądu tablic są uchwały radnych. I choć każda tablica sprawdzana jest przez urzędników przed zamontowaniem, to muszą oni trzymać się uchwał i nie można wpływać na ich treść. Klimczak zapewnił mnie też, że uchwała radnych mówi o nazwie "Plac 4 czerwca 1989 roku" i takie też tablice w ciągu tygodnia (rozmawiałem z rzecznikiem w drugim tygodniu lipca - przyp. autora) pojawią się na placu przy skrzyżowaniu Sienkiewicza i Narutowicza.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.