Facebook Google+ Twitter

Łódź: Kolejne oberwanie chmury nad miastem

Deszcz, silny wiatr i burza. Tak wyglądała w poniedziałek wieczorem sytuacja w Łodzi. Nad miastem po 22 przeszła chmura, która niosła ze sobą bardzo obfite opady. Zalane są m.in. pomieszczenia w szpitalu MSWiA przy Północnej.

Podczas zeszłotygodniowej ulewy mogło spaść nawet 30 litrów na metr kwadratowy. / Fot. Daniel SiwakW zaledwie kilka minut po rozpoczęciu ulewy na ulicach Łodzi pojawiły się liczne rozlewiska spowodowane przez obfite opady. Kierowcy mogą natrafić na nie między innymi na: na Drewnowskiej pod Wiaduktem PKP, na Lutomierskiej na wysokości Czarnkowskiej, na Telefonicznej przy Palki, na Zgierskiej przy Limanowskiego czy na Bandurskiego w okolicach dworca Łódź Kaliska.

Jak dowiedział się przed chwilą serwis Wiadomości24.pl łódzcy strażacy podjęli już kilka poważniejszych wezwań. Aktualnie jednostki PSP interweniują w szpitalu MSWiA przy Północnej, w szpitalu im. Kopernika oraz w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy Sienkiewicza. Kilka innych pomaga pracownikom ZWiK w udrożnieniu studzienek kanalizacyjnych.

Dyżurny w centrali ruchu MPK poinformował mnie, że od co najmniej 30 minut z powodu zalanych torowisk nie kursują tramwaje na ulicy Wojska Polskiego przy Spornej (linie: 1, 6), Legionów przy Gdańskiej (linie: 2, 5, 7, 15, 43, 46, 46A), Zachodniej w okolicy Manufaktury (linie: 3, 11, 16, 16A) oraz na Konstantynowskiej pod wiaduktem PKP (linie: 9, 43). W okolicy Manufaktury utrudniony przejazd mają tajże autobusy 59, 78, 78A, 96, 99, 99A, N1, N2, N5 a pod wiaduktem na Konstantynowskiej nie kursują linie 74, 83, 97, N3.

W nocy będzie padać


Według wstępnych danych meteorologicznych podczas dzisiejszej ulewy może spaść od 2 do 10 litrów na metr kwadratowy. W ciągu nocy możliwe są kolejne opady deszczu, silny wiatr i burze. Dlatego właściciele samochodów powinni przestawić je w miejsca z dala od drzew. Sytuacja uspokoić się może nad ranem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.