Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

275 miejsce

Łódź. Kolejny etap wprowadzenia tablic informacyjnych rozpoczęty

Sto sześćdziesiąt nowych czerwono-niebieskich lub niebieskich tablic, kierujących m.in. do szpitali, rond, katedry czy na policję stanęło na ulicach Łodzi. W miarę dostępności środków ilość tablic informacyjnych będzie zwiększana przez ZDiT.

Tablica ruchu kołowego I kategorii (pierwszy plan), kieruje do dzielnic. Tablica ruchu kołowego II kategorii (drugi plan), kieruje do najbliższego obszaru SIM i wybranych punktów jak: szpitale, stadiony, pogotowie ratunkowe, ronda czy teatry. / Fot. Daniel Siwak Wprowadzanie i montaż tak zwanych tablic ruchu kołowego Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi rozpoczął w ubiegłym roku. Na ulice trafiło ponad 200 biało-niebieskich tablic z nazwą bieżącej ulicy i kierujących do dzielnic, dworców, lotniska czy Atlas Areny.

W tym roku miejscy urzędnicy wcielili w życie drugi etap wprowadzania i montażu tablic ruchu kołowego. Do końca roku pojawi się 160 nowych czerwono-niebieskich lub niebieskich tablic panelowych, kierujących m.in. do szpitali, rond czy katedry. Montowane są one na razie przy głównych arteriach wjazdowych i wyjazdowych do miasta Pabianickiej, Strykowskiej czy alei Włókniarzy.

- W tym roku postanowiliśmy kontynuować wdrażanie systemu w mieście. Zamontowaliśmy W tym wypadku tablica ruchu kołowego, kieruje do najbliższych rejonów Systemu Informacji Miejskiej - Kozin, Centrum, Starego Miasta i Zdrowia. Takie tablice pojawiły się m.in na alei Włókniarzy, Strykowskiej czy Pabianickiej. / Fot. Daniel Siwaktablice ruchu kołowego dla kierowców, które uszczegóławiają kierunki ruchu. Nie jest to ostatni etap wdrażania SIM-u w Łodzi, mamy nadzieję kontynuować go w przyszłym roku - mówi Aleksandra Kaczorowska z biura prasowego Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Kolejne etapy to między innymi tablice ruchu kołowego wokół rond oraz tablice ruchu pieszego, które pomogą dotrzeć do miejsc i instytucji w promieniu pięciuset metrów - dodaje Kaczorowska.

Pierwszy taki słupek z tabliczką z czerwoną strzałką pojawił się na dworcu Łódź Fabryczna. Podczas wrześniowej operacji na łódzkim lotnisku im. Reymonta, kierował do autobusu lotniskowego linii L, który wtedy został uruchomiony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kolo
  • kolo
  • 29.12.2010 00:42

Fajnie ale te nowe tablice panelowe niebieskie nie prowadzą ani do urzędów, teatru czy placów tak jak w W-wie.

ZDiT nie umie wprowadzać tego systemu w mieście.
Poza tym są karygodne błędy o których redaktor nie napisał.
Zrobiłbyś następny artykuł o tym czemu te tablice nie kierują do urzędów czy placów, teatrów i czemu (vide. tabliczka przy Urzędzie Marszałkowskim na Piłs.) są te tablice ustawiane nie zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.