Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4115 miejsce

Łódź. Komitet polityczny PiS rozwiązał lokalne struktury partii

To ma być swoistego rodzaju kara za niesubordynowane zachowanie części członków Prawa i Sprawiedliwości na środowej sesji Rady Miejskiej w Łodzi.

Po posiedzeniu komitetu politycznego, podjął on decyzję o wykluczeniu z partii niesubordynowanych radnych, a same lokalne struktury zostają rozwiązane. / Fot. Daniel Siwak, na podstawie Pis.org.pl W piątek mamy ostateczne potwierdzenie od Adama Hofmana, rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości. Po posiedzeniu komitetu politycznego, podjął on decyzję o wykluczeniu z partii niesubordynowanych radnych, a same lokalne struktury zostają rozwiązane. Członkostwo w Prawie i Sprawiedliwości stracił też wiceprezydent Krzysztof Piątkowski, który bardzo zaangażował się w sprawę projektu uchwał ws. likwidacji szkół.

- Oficjalnie nic na ten temat nie wiem, o wszystkim dowiedziałem się z mediów. Moi koledzy partyjni także nie zostali powiadomieni. Jeśli ta informacja się potwierdzi, to jest mi zwyczajnie, po ludzku, przykro - mówił w czwartek Piątkowski.

Przypomnijmy. Przed godziną 18 podczas VIII sesji Rady Miejskiej, która podejmowała w środę decyzję o likwidacji 20 szkół w Łodzi. Pojawiła się nieoficjalna informacja o telefonie samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do Czesława Telatyckiego, szefa PiS w Łodzi.

Łódź. Decyzja radnych: dwadzieścia placówek edukacyjnych do likwidacji

Rozmowa Kaczyńskiego i Telatyckiego, która początkowo utrzymywana była w dużej tajemnicy, miała dotyczyć wprowadzenia dyscypliny klubowej w głosowaniu uchwał za likwidacją placówek edukacyjnych. Radni Prawa i Sprawiedliwości mieli zagłosować przeciw takiemu obrotowi sprawy, jednak nie wszyscy lokalni działacze zastosowali się do polecenia prezesa PiS-u.

Czesław Telatycki, Mariusz Bogacz, Kazimierz Kluska i Elżbieta Bartczak głosowani za likwidacją. Natomiast Marek Michalik, szef klubu radnych PiS oraz Piotr Adamczyk, Krzysztof Stasiak i Jerzy Balcerek głosowali zgonie z poleceniem - przeciw. Bożenna Jędrzejczak nie brała udziału w głosowaniu.

Czytaj także:

Sesja Rady Miejskiej podwyższonego ryzyka
Piątkowski nie przyszedł na spotkanie dotyczące likwidacji łódzkich szkół
Kolejne protesty w obronie szkół w Łodzi

Zobacz zdjęcia:
- Łódź. Uczniowie likwidowanych szkół w łódzkim magistracie

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Wiesław
  • Wiesław
  • 04.03.2011 11:12

hmm. Powiedzcie dlaczego odnoszę wrażenie że większość komentarzy napisała jedna osoba?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 25.02.2011 18:27

Pani Jadwigo te rozpaczliwe komentarze mówią o Pani wszystko. Dokopać PiSowi za wszelką cene .... A Feee. Ja traktowałem Panią jako wytrawnego dziennikarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakaż piękna okazja, żeby pokazać publiczności, że PiS jest cacy i popiera zasadniczo, bo akurat nie płaci i obiecac może wszystko.

link

"Projekt uchwały, która likwiduje część łódzkich szkół dziś rano dostali radni. Wyszedł on spod ręki Krzysztofa Piątkowskiego (PiS), wiceprezydenta Łodzi odpowiedzialneego za oświatę. Ale według jego słów, zielone światło do cięć w łódzkiej edukacji, dali też prezydenci miasta z Platformy Obywatelskiej."

link
"Ani tajemnicze telefony "partyjnej góry", nakazujące radnym głosowanie przeciw decyzji prezydent Hanny Zdanowskiej. O zmniejszeniu liczby szkół w Łodzi przesądziły nie kaprys czy chęć pokazania politycznej siły przez ekipę rządzącą obecnie Łodzią, a brutalne realia ekonomiczne: liczba uczniów systematycznie maleje, a wydatki miasta na oświatę rosną. W tle są jeszcze wieloletnie zaniechania"

Komentarz został ukrytyrozwiń
1b
  • 1b
  • 25.02.2011 17:36

klasy po 70 osób też jest rozwiązaniem ale w ramach oszczednosci proponuję zlikwidować wszystkie szkoły...do głosowania na po wystarczy odcisk palca

Komentarz został ukrytyrozwiń
osa
  • osa
  • 25.02.2011 16:36

PiS się sypie...najpierw Kielce terz Łódż...tak trzymać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
  • re
  • 25.02.2011 12:37

Wojewódzka egzekutywa nie zrealizowała wytycznych komitetu centralnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 25.02.2011 11:20

Likwidować i łączyć szkoły można, ale nie w ciągu tygodnia, informując szkoły przez media, nie rozmawiając z rodzicami, dziećmi ani nauczycielami i w wielu przypadkach nie mając argumentów. Rzekomo Wydział Edukacji ma jakiś plan restrukturyzacji tylko dlaczego na 80% pytań zadawanych na radzie odpowiedz brzmiała "nie wiem"? Dlaczego przedstawiciele szkól w ogóle nie zostali dopuszczeni do głosu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hubert
  • Hubert
  • 25.02.2011 10:31

Co wy się czepiacie Kaczyńskiego ? Przyczepcie się raczej naszych boskich platformersów, i różnej innej maści odszczepieńców. Niszczą wszystko co przez dziesięciolecia było budowane. Teraz zabierają się za masowe zamykane szkół. Wiele z nich w kraju jest umieszczonych na atrakcyjnych działkach niemal w centach miast. Ileż to milionów za łapówki można nabrać potem za rozpatrzenie przetargu na grunt , rozpatrzenie przychylnym okiem.
Już wkrótce nie zostanie nic z infrastruktury zostanie im do rozprzedania już tylko las. Las państwowy.

Jestem przeciwny takiemu likwidowaniu szkół, scalaniu. W dużych szkołach-kołchozach panuje totalnie zdziczenie, tam przy dużej anonimowości szerzą się się wszelkie patologie. Tam nikogo nie obchodzi uczeń nikt się nie zastanawia nad nim ,nad jego problemami, dlaczego gorzej się zaczął uczyć, jaką ma sytuację w życiu. Nauczyciele mażą aby jak najszybciej po skończonej lekcji dopaść ostatkiem sił do pokoju nauczycielskiego i się tam zabarykadować.
W małych szkołach nauczyciel zna ucznia, wie na co go stać czego może wymagać, może poświęcić mu więcej czasu na lekcji. W molochach niema na to czasu ani miejsca, ani sił u nauczycieli.
Nakłady na naukę powinny rosnąć, a tu jeszcze szkoły nam zamykają pod pretekstem niżu demograficznego.

Nie chcę tu żadnej partii oczerniać czy faworyzować , ale ciągle od lat ciśnie mi się na usta pytania.
Narodzie kiedy ty się obudzisz? Kiedy zaczniesz podejmować słuszne wybory?
Inteligencjo gdzie ty jesteś? Nie masz ludzi godnych władzy, kompetentnych? Mogących sprawnie ,w sposób rozsądny pokierować krajem? Czy tu zawsze przy władzy muszą być łapserdaki, żądni pieniędzy złodzieje?
Kiedyś, przed kilkunastu laty amerykański politolog po przedstawieniu ówczesnej sytuacji w Polsce spytany został przez dziennikarza. Jak długo to jeszcze potrwa? Odpowiedział mu ów rozmówca że to tak jest. Młode demokracje tak mają, i ,,to,, się może ciągnąć około 20 lat zanim nastąpi stabilizacja.
Drodzy państwo. @0 lat minęło i czas skończyć z tym zdziczeniem w polityce, tym marazmem w zarządzaniu krajem. Spragniony jestem tej stabilizacji, rozsądnych ludzi u władzy.
Myślę ze państwo również. Nieprawdaż? Lecz z pozamykanymi szkołami nie uda się tego zmienić. poziom nauczania jest coraz niższy, jest to powszechnie znane. Dzieci nie znają tabliczki mnożenia, Nie umieją płynnie czytać. W przyszłości takich ,,wyborców,, łatwo będzie wodzić za nos. Mamić ochłapami, karmić tanią propagandą sukcesu. Bez szkół kraju nie zmienimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogusław
  • Bogusław
  • 25.02.2011 09:45

W Radomiu rządzi PIS, a prezydentem też jest osoba z tej partii, likwidują szkoły. Dlaczego Komitet Polityczny nie rozwiązuje struktur w Radomiu. Czy prawo w Łodzi i w Radomiu obowiązuje inne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 25.02.2011 09:27

....tak, tak a Jarek siedzi i zawija w sreberka :D