Facebook Google+ Twitter

Łódź. Komorowski: w obliczu bratobójczej zbrodni jesteśmy razem

Prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk i marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna przybyli z niezapowiedzianą wizytą do Łodzi.

Zdjęcie ilustracyjne. - Chylimy głowę przed dramatem człowieka, wyrażamy nasze głębokie współczucie dla rodziny i zrobimy wszystko, żeby nienawiść nie psuła serc Polaków - powiedział w Łodzi prezydent RP. / Fot. Oficjalna strona Prezydenta RP, Prezydent.plKilka minut po godzinie 8 na placu Komuny Paryskiej, w pobliżu łódzkiego biura Prawa i Sprawiedliwości pojawił się biały autokar. Wysiedli z niego prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk i marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Najwyższe władze państwowe złożyły hołd zabitemu Markowi Rosiakowi. Złożyli kwiaty i znicze przed budynkiem, gdzie we wtorek doszło do tragicznych wydarzeń.

- Jesteśmy tutaj dzisiaj razem, bo choć państwo polskie pracuje normalnie, wiele się dzieje. Trzeba w tym miejscu pochylić głowę. Trzeba w tym miejscu pokazać, że mimo wszystkich różnic Polacy są sobie braćmi - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w pasażu Schillera.

- Nawet jeśli jest to szaleniec. Ale jeśli, w jego szalonej głowie, mieszały się niezrozumiałe dla nas motywy, poglądy i nienawiść o podłożu politycznym, trzeba mówić o tej zbrodni mówić jako o bratobójczej. Jesteśmy tu, żeby pokazać, iż w obliczu bratobójczej zbrodni jesteśmy razem z tymi, którzy stali się jej ofiarami. Chylimy głowę przed dramatem człowieka, wyrażamy nasze głębokie współczucie dla rodziny i zrobimy wszystko, żeby nienawiść nie psuła serc Polaków - dodał prezydent RP.

Przypomnijmy. We wtorek (19 października) 62-letni Ryszard C., mieszkaniec Częstochowy wtargnął do łódzkiego biura PiS. Zastrzelił Marka Rosiaka, asystenta Janusza Wojciechowskiego a kiedy skończyły mu się naboje zaatakował nożem Pawła Kowalskiego, asystent posła Jarosława Jagiełły.

Pod koniec tygodnia sąd podjął dedycję o aresztowaniu zabójcy na trzy miesiące. Po tej decyzji Ryszard C. został przewieziony do aresztu śledczego przy ulicy Smutnej w Łodzi a następnie do placówki w Piotrkowie Trybunalskim. Mężczyzna traktowany jest jako więzień niebezpieczny, dlatego został osadzony w celi specjalnie nadzorowanej. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.

CZYTAJ TAKŻE:
- Manifestacje przeciwko "kampanii nienawiści" pod kancelariami premiera i prezydenta
- Tusk spotkał się z ministrem spraw wewnętrznych w sprawie zabójstwa w Łodzi
- Psycholog: zabójstwa w Łodzi nie można łączyć tylko z polityką
- Wszystko wskazuje na polityczny charakter motywacji
- Kaczyński: Wydarzenia w Łodzi są efektem wielkiej kampanii nienawiści
- Kaczyński: Jest oczywistością, że to PO ponosi odpowiedzialność za tę śmierć
- Schetyna o ataku w biurze PiS w Łodzi: Stało się coś strasznego
- Komisje sejmowe będa rozmawiać w sprawie ataku
- Piekarska o ataku na biuro PiS
- Wojciechowski: Tłem ataku polityczna nienawiść do PiS
- Po ataku w Łodzi zachodniopomorskie PiS chce ochrony swoich lokali
- Komenda Główna Policji. Nie ma informacji, że zagrożone są inne biura PiS
- Premier: Wszystko wskazuje na polityczny charakter motywacji
- Kondolencje prezydenta
- Manifestacja przeciwko kampanii nienawiści przed kancelarią premiera

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

@freerancel12:21
 • @freerancel12:21
 • 23.10.2010 23:36

Może znaczy to,że prezydent nie występuje jako pan Komorowski,ale jako Prezydent Rzeczypospolitej i w imieniu Narodu ma prawo wypowiedzieć te ważne słowa w tym miejscu i w takiej chwili.Ale może jestem idiota,i może Komorowski to jakiś sobie chłopina po którym sobie mozna jeździć jak po łysej kobyle...może jestem idiota,bo mam szacunek dla urzędu prezydenta chociaż na Komorowskiego nie głosowałem...może jestem kretyn,bo krew nagła mnie zalewa kiedy byle łachudra,który uzurpuje sobie prawo do bycia tzw."prawdziwym patriotą"miesza z błotem instytucje Państwa Polskiego i ich urzędników.Może jestem idiota...Może.Edi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Środowisko PO nie dopuści do tego aby wyciszyć emocje ponieważ społeczeństwo skupi uwagę na brakach w budżecie państwa. Do takiej sytuacji rządzący nie dopuszczą.Teraz należy oczekiwać na jakąś sensacje którą rzucą "na rynek" dla odwrócenia uwagi. Przeistoczą się w niewinne baranki aby udowodnić że to nie ONI są wszystkiemu winni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idea jak najbardziej słuszna ale wykonanie... Ciekawi mnie kto pisze p.Prezydentowi te ''kawałki'' bo jeśli mówi z głowy to Boże uchowaj nas przed Głową Państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zdzisiek
 • zdzisiek
 • 23.10.2010 12:44

nocą jak szczury kiedy ludzie śpią ale z propagandą niesmaczne

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 23.10.2010 12:31

Komorowskiemu zdarzają się zbyt często nieprzemyślane wypowiedzi Panie Zdzisławie - to taka jego specjalność. Dobrze gdy palnie coś w kraju -wtedy można mu wybaczyć ,gorzej jak chlapnie coś za granicą , to wtedy wszyscy będziemy się rumienić !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
 • Stefan Kap
 • 23.10.2010 12:17

To takie polskie zapalać znicze i skazywać kwiaty na szybkie zwiędniecie. Ale to nas nie zmienia, to nas tylko utrwala ... Dlatego ten gest mnie nie zachwyca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 23.10.2010 12:12

Tak zrobili jak z tablicą pamiątkową przed Pałacem - szybko i cichcem ,ale z kamerami!!Robią z siebie błaznów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie - znowu źle?

Komentarz został ukrytyrozwiń
2002
 • 2002
 • 23.10.2010 11:08

Miślał też o Smoleńsku

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
 • gość
 • 23.10.2010 10:40

Robią chłopiska co mogą. Tylko dlaczego o godz.8, przecież zapewne byli jeszcze śpiący i mogło się im coś przytrafić. Piękny gest. Szybciutkie wmurowanie tablicy na Krakowskim Przedmieściu, raniutko i prędziutko złożone kwiaty w Lodzi. A te pisiory ciągle nadąsane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.