Facebook Google+ Twitter

Łódź. Koncert Lavoholics w Starej Szwalni

16 czerwca 2009 roku światło dzienne ujrzał piąty album Ortega Cartel - "Lavorama". Blisko 2 lata po tym niezwykłym muzycznym wydarzeniu niektórzy ze związanych z nim wykonawców spotkają się na jednej scenie.

Okładka płyty "Lavorama" / Fot. Ortega CartelWydana niezależnie płyta "Lavorama" stanowiła zjawisko niespotykane dotąd na polskiej scenie muzycznej. Bez jakichkolwiek nakładów na promocję cały jej nakład rozszedł się przed oficjalną premierą... Oprócz Pitera i Patr00 na płycie usłyszeć można wielu znanych hip-hopowych wykonawców. Byli to m.in. DJ Lolo & DJ O2ld from 13crew, O.S.T.R., The Jonesz, Spinache, Mielzky, Tede, Proceente i Reno.

Czterech z nich już 22 kwietnia br. spotka się na scenie Starej Szwalni, by po raz pierwszy na żywo oddać klimat "Lavoramy". Blisko dwugodzinne przedstawienie na żywo wyreżyseruje dj Daniel Drumz.

Koncert odbędzie się klubokawiarni Stara Szwalnia w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 65. Początek przewidywany jest na godzinę 21. Bilety do nabycia w BludShop (ul. Traugutta 14) i na stronie internetowej BludShop.

Czytaj też: Łódź. Musicale, musicale - koncert w ramach "Dotknij Teatru"

Wykonawcy:

Spinache - bezwarunkowo oddany Łodzi raper i producent muzyczny, członek zespołów Thinkadelic, Obóz TA, Red & Spinache, Eudezet Allstars. Na scenie od 1985 roku. Gościnnie występował min. z formacją Urbanator na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Uczestniczył również w nagraniach albumu „Złość” Krystyny Prońko oraz w koncertach promujących album.

Proceente - freestylowiec, raper i dziennikarz muzyczny, założyciel Aloha Entertainment. Brał udział w wielu bitwach freestyleowych, m.in. WBW, Microphone Masters. Prowadzi audycję w Akademickim Radio Kampus.

Reno - w 2002 nagrał epkę "Haaajs", w 2003 płytę "Następny level" która została dobrze przyjęta przez polskie środowisko muzyczne. Od tamtej pory koncertował w całej
Polsce i nagrywał m.in. z takimi artystami jak Lilu, Ortega Cartel, Rahim, Grubson, Te-Tris, Rasmentalism, Brudne Serca, O.S.T.R. czy Lukatricks.

Gruby Mielzky - w 2005 roku wypuścił album 'Umrzeć w superbutach' w całości wyprodukowany przez Benncarta. W Ortedze zadebiutował mając 18 lat, od tego czasu
zrzeszony w kolektywie Sekaku Liveband, grającym rapcore, z którym wydał 3 płyty. W tej chwili kończy pracę nad projektem Mielzky/Returners, którego efekty będzie można usłyszeć w połowie 2011 roku.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyDJ-e:

Daniel Drumz - dj, turntablista, producent, kolekcjoner płyt. Za gramofonami od 2000 roku. Razem z berlińskim pianistą Jimem Dunloopem oraz krakowskim DJ'em Krimem tworzy
kolektyw Mako Boko. Od 2004r. koncertował i nagrywał z warszawskim zespołem Grammatik, aż do rozpadu grupy cztery lata później. Cały czas koncertuje z Eldo.

Cooki Monster - dj i organizator imprez nastawionych na promocje muzyki funk, soul oraz gatunków bezpośrednio z nimi spokrewnionych. Na co dzień, jako scratch dj, współpracuje
z grupa Ustinstrumentalix. Związany z projektem Return Of The Funky Monkey. Organizator cykli: Funklakowklebek w Luce, Strange Fruit w Piano Cafe, In The Jungle Groove oraz Soul Confectionary w klubie Jazzga.

__________
Notki dotyczące wykonawców i dj-ów pochodzą z informacji prasowej Organizatorów koncertu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.